Dlaczego warto mieć winietki na weselu? Winietki ślubne

Moda i zwyczaje ślubne się zmienią, obecnie para młoda organizując wesele może zastosować wiele "dodatków", które sprawią, że całość będzie świetnie zorganizowana. Z pewnością jednym z tego typu udogodnień są winietki ślubne, o których przeczytacie więcej w dzisiejszym wpisie. Winietki na stół - co to jest? 

Bardzo popularne obecnie winietki  ślubne to swego rodzaju "wizytówki" każdego z gości, które pokazuję przypisane mu miejsce. W praktyce oznaczają usadowienie gości weselnych przy stołach, pokazują gdzie dana osoba ma usiąść.

Zanim pojawiły się winietki  ślubne...

Moda na planowanie stołów i tego gdzie kto będzie siedział jest stosunkowo młoda, a jednocześnie bardzo szybko stała się ważnym elementem przy dekoracji stołów. Jednak jeszcze kilkanaście lat temu winietki nie były zbyt popularne i w związku z tym wynikały różne sytuacje. Często zdarzało się tak,  że goście po przyjeździe z ceremonii zaślubin szybko wkraczali na sale i zajmowali miejsca dla siebie i najbliższych. W praktyce nie wyglądało to zbyt dobrze i czasem nawet rodziło konflikty, bo ktoś komuś nie zajął miejsca, albo zajął za mało miejsc... Przykłady w tym zakresie można by mnożyć i mnożyć....


Dlaczego warto zdecydować się na winietki na stół?

Powodów jest wiele, według mnie najważniejszy jest fakt, iż pozwalają one uniknąć "chaosu", gdyż goście nie muszą biegać po sali i "zaklepywać" sobie miejsc, tylko mają już swoje "przydzielone" miejsce. Usadowienie gości należy do Państwa Młodych, więc trzeba zrobić to przemyślanie. Dużym ułatwieniem jest umieszczenie  przed salą wydruku z układem stołów i usadowieniem poszczególnych osób. 


Dokonując wyboru winietek ślubnych warto zdecydować się na ciekawy, ale skromny wzór. Bardzo doży wybór tego typu weselnych dodatków znajdziecie na stronie zapi.pl - specjalizują się oni w ślubnej papeterii, a w ofercie posiadają piękne wzory winietek na stół. Poniżej kilka przykładów winietek ślubnych z ich oferty.Co sądzicie o winietkach na stołach weselnych?
Jesteście za czy przeciw?

Komentarze

  1. Jestem za, bardzo praktyczna rzecz, unikamy zbędnego zamieszania związanego z zajmowaniem miejsc przy stolikach :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak najbardziej pomocne, a pięknie wykonane stają się też ozdobą stołu. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka