Kiedy założyć aparat ortodontyczny?

Regularne odwiedzanie stomatologa to coś o czym należy zawsze pamiętać, jest to podstawa, jeśli chodzi o dbanie o nasze zęby. Jednak trzeba również pomyśleć o tym, aby nasze zęby były nie tylko zdrowe - co oczywiście jest najważniejsze, ale również proste, aby to sobie zapewnić warto udać się na konsultację do ortodonty.Wady zgryzu są problemem wielu osób, w tym przeogromnej ilości dzieci i młodzieży - właśnie dlatego warto odwiedzić Specjalistyczne Centrum Ortodontyczne, takie jak ortolingwa2.pl odpowiednio wcześnie. Leczenie ortodontyczne zawsze można zacząć, ale im jest to wcześniej tym lepiej, gdyż wtedy łatwiej i szybciej osiągniemy zamierzony efekt, czyli ładny i zdrowy uśmiech, o którym marzy każdy z nas.


Obecnie mamy bardzo wiele możliwości jeśli chodzi o aparaty ortodontyczne, dzięki czemu leczenie można rozpocząć niezależnie od wieku. Na dobór odpowiedniego aparatu mają wpływ takie czynnik, jak:

 • wiek Pacjenta
 • rodzaj wady zgryzu 
 • stopień wady zgryzu
 • stan uzębienia


Jaki aparat - stały czy wyjmowany?

Wyjmowane aparaty są najczęściej stosowane u dzieci, ponieważ u małych pacjentów leczenie ortodontyczne najczęściej przebiega znacznie łatwiej i szybciej - oczywiście pod warunkiem, iż :mały pacjent" współpracuje i stosuje się do zaleceń ortodonty. Tutaj kluczową rolę odgrywa systematyczność.

Stałe aparaty na zęby mogą być stosowane przez wszystkich, nie ma tutaj ograniczeń wiekowych. Tego typu aparaty radzą sobie ze znacznie poważniejszymi wadami zgryzu, z takimi, z jakimi aparat wyjmowany nie dałby sobie rady. Tego typu aparat, w związku z tym, iż nie można go wyjąć, cały czas "działa", dzięki czemu leczenie jest szybsze i przebiega sprawniej.


Komentarze

 1. U nas nikt nie ma takiej potrzeby, ale wiem, że niektórzy zakładają dopiero dobrze po 40-tce :)

  OdpowiedzUsuń
 2. sama kiedyś myślałam o aparacie, jednak jakoś mi nie po drodze

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś nosiłam aparat zdejmowany, ale że byłam mała, wiadomo, jak wyglądało to "noszenie" :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mam na ząbkach stały aparat i była to bardzo dobra decyzja :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dawno temu rozważałam aparat :D

  OdpowiedzUsuń
 6. U mnie syn nosł aparat ortodontyczny ale taki zakładany na noc. Wizyty do 12 roku życia były na NFZ

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka