"Rusz głową! Gimnastyka mózgu dla dzieci. Zabawne i mądre łamigłówki dla ciekawskich dzieciaków" Anne Lene Johnsen

Mózg najintensywniej rozwija się w naszych pierwszych latach życia, właśnie dlatego dzieci są tak ciekawe świata i głodne wiedzy. Naszym zadaniem jako rodziców jest pomóc naszym pociechom w rozwijaniu i poznawaniu nowych możliwości. Z pewnością pomoże w tym ciekawa pozycja książkowa od wydawnictwa PWN: "Rusz głową! Gimnastyka mózgu dla dzieci. Zabawne i mądre łamigłówki dla ciekawskich dzieciaków" Anne Lene Johnsen


Rusz głową! Gimnastyka mózgu dla dzieci. Zabawne i mądre łamigłówki dla ciekawskich dzieciaków
 • autor: Anne Lene Johnsen
 • tłumacz: Justyna Czechowska
 • wydawnictwo PWN, książkę można kupić w księgarni internetowej PWN TUTAJ 
 • liczba stron: 168
 • książka zalecana dla dzieci w wieku 5-11 lat

Książka "Rusz głową! Gimnastyka mózgu dla dzieci. Zabawne i mądre łamigłówki dla ciekawskich dzieciaków" jest zalecana dla dzieci, ale tak naprawdę jest to książka dla rodziców - jej "moc" polega na tym, że pomagamy dzieciom się rozwijać, ale musimy to robić wspólnie. Jest to świetna opcja na spędzenie czasu z dzieckiem - jest to "strefa bez telefonu", gdzie żadne rzeczy mają nas nie odciągać i nie rozpraszać. 


Książka składa się z 11 rozdziałów, z których każdy pomaga rozwijać inną sferę mózgu. Dzięki tej książce pomożemy naszym dzieciom rozwijać obszary mózgu, które są odpowiedzialne za logiczne myślenie, liczenie i czytanie, analizowanie, komunikowanie się i kreatywność. Wszystkie te umiejętności są bardzo ważne i odgrywają kluczową rolę w dorosłym życiu.


"Rusz głową! Gimnastyka mózgu dla dzieci. Zabawne i mądre łamigłówki dla ciekawskich dzieciaków" to pozycja, którą warto mieć w swoim księgozbiorze i z której warto intensywnie korzystać. Jest to świetny sposób na połączenie nauki z wspólną zabawą. 


Google Plus

O Maria S.-W.

Matka, żona, kobieta, która wciąż czegoś szuka i za czymś goni… Kocha wszystko co typowo kobiece – kosmetyki, ubrania, gadżety i inne bibeloty. Blog jest odzwierciedleniem tego co jej w duszy gra :) Zapraszam do obserwacji moich profili na Instagramie i Facebooku.

9 komentarze :

 1. Świetny sposób na połączenie zabawy ze zdobywaniem nowej wiedzy, a przy okazji ćwiczenie koncentracji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przydałaby nam się taka książeczka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka jest genialna. Jasiek ją uwielbia. Całkiem nieźle sobie radził z odpowiedziami. Zdecydowanie polecam i ja.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiamy łamigłówki :). Świetny sposób na spędzanie czasu.

  OdpowiedzUsuń