Dlaczego warto kupować polskie produkty - 590powodów

Czy podczas codziennych zakupów zwracacie uwagę na to, gdzie dana rzecz została wyprodukowana, jaki jest kraj jej pochodzenia ? Pewnie wielu z Was nie myśli o tym - ja szczególnie patrzę na kraj pochodzenia podczas zakupów spożywczych - chcę wiedzieć, czy kupuję polskiego pomidora i ogórka, czy zagranicznego. Podobnie rzecz ma się, jeśli chodzi o inne produkty, właśnie z myślą o polskich produktach powstała inicjatywa http://590powodow.pl/ - polega ona na promocji polskich produktów.

590 powodów, żeby kupować polskie produkty...
 • Dlaczego 590 ? - bo właśnie taki kod kreskowy - rozpoczynający się od 590 mają produkty wyprodukowane w Polsce.
Źródło:  590powodow.pl

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że kupując polskie produkty wspieramy nie tylko polskich producentów, ale również całą gospodarkę. Na poniższym schemacie jest pokazane, co dzieje się z pieniędzmi, które wydajemy w sklepie - znaczna ich część idzie na podatki i tym samymi zasila budżet.

Źródło:  590powodow.pl

Często myślimy, że przecież to nas nie dotyczy lub też jest nam obojętne. Jednak kupowanie polskich produktów daje wiele korzyści, które dotyczą każdego z nas, a nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. W gospodarce wszystko jest ze sobą ściśle powiązane, jedno wynika z drugiego. Kupując polskie produkty wspieramy nie tylko gospodarkę jako taką, ale również inne aspekty życia, takie jak opieka zdrowotna, oświata, bezpieczeństwo, a także nasze przyszłe emerytury.

Źródło:  590powodow.pl

* Wpis powstał we współpracy z 590powodow.pl
Google Plus

O Life by MARCELKA

Matka, żona, kobieta, która wciąż czegoś szuka i za czymś goni… Kocha wszystko co typowo kobiece – kosmetyki, ubrania, gadżety i inne bibeloty. Blog jest odzwierciedleniem tego co jej w duszy gra :) Zapraszam do obserwacji moich profili na Instagramie i Facebooku.

12 komentarze :

 1. Staram się wspierać polską gospodarkę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeżeli mam być szczera, to kupuję polskie produkty, jeżeli faktycznie są dobre ;) Jeżeli zagraniczny produkt z danej kategorii, która obecnie mnie interesuje jest lepszy, to sięgnę po niego. Poza tym, przy obecnej partii rządzącej, nie mam ochoty ich wspierać. Wystarczająco dużo głupot robią i bez moich grosików.

  OdpowiedzUsuń
 3. cheap nhl jerseys china - Welcome to 20 Steven Nelson Jersey site - one of the best 87 Neal Sterling Jersey suppliers
  on the Internet. We specialise in the manufacture and supply of top quality cheap offer.

  OdpowiedzUsuń
 4. Moim zdaniem bardzo opłaca się kupować polskie produkty, masz 100% racji! Ja też kupuje nawet online polskie ubrania https://modile.pl/moda-damska/ubrania-odziez-damska/ znacie jeszcze inne sklepy online, oczywiście z polskimi ubraniami?

  OdpowiedzUsuń
 5. Meu membros da família cada vez dizem que eu sou desperdiçando meu tempo aqui no líquido , mas
  eu sei que estou recebendo sabe-como todos os dias
  lendo thes bom conteúdo.

  OdpowiedzUsuń
 6. Często stawiam na polskie produkty :)

  OdpowiedzUsuń
 7. nie zwracałam nigdy uwagi na kody i na to z jakiego kraju pochodzi dany produkt,
  chyba muszę to zmienić

  OdpowiedzUsuń
 8. Zawsze sprawdzam w jakim kraju coś wyprodukowano :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Teraz pewnie dobrze zapamiętam ten kod kreskowy ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Staram się kupować to co polskie, bo jestem Polką i wspieram polską gospodarkę, ale patrzę na skład produktów i jeśli nie spełnia moich oczekiwań wybieram alternatywę.

  OdpowiedzUsuń
 11. Brawo ♥ Uwielbiam polskie marki, szczególnie jeśli chodzi o ubrania, kosmetyki i dodatki, ale i na jedzenie zwracam uwagę. Często te rzeczy są dużo lepszej jakości i są unikatowe.
  Chociaż nie zaprzeczam, że czasami lubię odwiedzić zagraniczne sieciówki i nie zawsze polskie rzeczy są najwyższej jakości. Trzeba być rozważnym jak w każdej kwestii. Ale jeśli mam wybór wybieram polskie :)

  OdpowiedzUsuń