Dlaczego warto zachęcić dziecko do kolorowania?

*Wpis sponsorowany reklama e-kolorowanki.eu*

Kolorowanki dla dzieci do wydrukowania 


Dzieci się nudzą - nie tylko w czasie deszczu, dlatego dobrze jest znaleźć im angażujące zajęcie, które jednocześnie będzie pobudzało ich rozwój. Z pomocą przychodzi kolorowanie, które rozwija dziecko w wielu obszarach, ja chętnie korzystam ze strony  E-kolorowanki.eu - mamy tutaj ich bardzo duży wybór darmowych kolorowanek, które wydrukować na domowej drukarce. Możemy wybierać spośród wielu wzorów malowanek, które są podzielone tematycznie - znajdziemy wśród nich zarówno tak lubiane przez chłopców kolorowanki z autkami i dinozaurami czy też z motywami z ulubionych bajek, jak np. Hot Wheels, Spiderman czy Avengers. Natomiast dziewczynki często lubią kolorować kwiatki i księżniczki oraz bajkowe postacie jak Elza z Krainy Lody, czy też Barbie. Oczywiście są to tylko przykłady i każde dziecko może kolorować co tylko chce, moje dzieci najbardziej lubią kolorowanki gamingowe, np. z Minecraft. 


Dlaczego warto zachęcać dzieci do kolorowania?


Kolorowanie ma bardzo wiele zalet i w pozytywny sposób wpływa na rozwój dziecka, warto korzystać ze sprawdzonych stron z kolorowankami, takimi jak strona  Tocoloringpages.net - gdzie znajdziemy ogromny wybór ciekawych obrazków, które na stronie zostały podzielone na ciekawe kategorie. 

Główną zaletą płynącą z kolorowania jest rozwój u dzieci tzw. motoryki małej, czyli sprawności dłoni i palców - dziecko kolorując ćwiczy mięśnie palców, dłoni i nadgarstka. Działania te są bardzo ważne, ponieważ przygotowują dziecko do późniejszej nauki pisania, przyzwyczajają je do prawidłowego trzymania kredki podczas malowania, co odgrywa istotną rolę nie tylko przy rysowaniu, ale również podczas pisania liter. Warto dbać o to, aby dziecko wyrobiło sobie nawyk odpowiedniego chwytania kredek jak najwcześniej. Kolorowanie uczy staranności i dokładności - dziecko stara się, aby jego rysunki było precyzyjne i dba o to, aby nie wyjeżdżać poza zarys rysunku, jest to również świetny sposób na poprawę koordynacji ręka-oko. 

Malowanie wydrukowanych obrazków to świetny sposób na nudę, która tak często dopada dzieci i jest największą zmorą rodziców - jest to bardzo angażujące zajęcie, które wspomaga poprawę koncentracji u dziecka, a także uczy je, że w wolnym czasie może zająć się malowaniem rysunków z ulubionymi motywami. Z drugiej strony - kolorowanie to jednocześnie świetny sposób na wspólne spędzanie czasu - dzieci bardzo lubią kolorować wraz z rodzicami, chociażby robiąc sobie zawody w kolorowaniu rysunków lub też malując jeden rysunek razem, dodatkowo kolorowanki poprawiają samopoczucie - zarówno dzieci, jak i dorosłych, a także pomagają się wyciszyć i lepiej radzić sobie z trudnymi emocjami. 


Kolorowanki - nie tylko dla dzieci


Choć mogłoby się wydawać, że kolorowanki to atrybut małych dzieci - to również osoby dorosłe często po nie sięgają. Kolorowanie rysunków to świetny sposób na zrelaksowanie się, odpoczęcie od gonitwy myśli i zapomnienie o stresie, który często jest nieodzownym elementem naszego życia. Sama bardzo lubię tą formę relaksu, ponieważ zawsze lubiłam kolorowanki, a obecnie mamy do wyboru również kolorowanki dla dorosłych czy też kolorowanki antystresowe, których malowanie wymaga uwagi i precyzji. Bardzo lubię kolorować nie tylko kredkami, ale również kolorowymi długopisami, szczególnie tymi o żelowej formule. 

Komentarze

  1. Kolorowanki to najlepsze co może być. Uwielbiamy z dziećmi kolorować :)

    OdpowiedzUsuń
  2. znam tą stronę i bardzo lubię :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wydaje mi się, że wszystkie dzieci lubią kolorowanki, też lubiłam ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka