Odżywka czy maska? Dobierz produkt do swoich włosów

*ARTYKUŁ PARTNERA - reklama wizaz.pl *

Pielęgnacja włosów nie kończy się na umyciu ich szamponem co kilka dni. Warto oprócz dokładnego oczyszczenia zadbać również o odżywienie kosmyków. Jak działają maski i odżywki? Którą z nich wybrać, aby mieć piękne i lśniące włosy?


Odżywka czy maska - czym się różnią?

Zarówno w drogeriach internetowych, jak i stacjonarnych spotykać można szeroką gamę produktów przeznaczonych tylko do włosów. Wśród nich pojawiają się szampony, oleje oraz maski czy odżywki. Przeznaczenie tego pierwszego jest wszystkim dobrze znane. Ma przede wszystkim oczyszczać skórę głowy z sebum, kurzu oraz wszelkich innych cząsteczek, które zdążyły nagromadzić się między kosmykami.

W przypadku masek możesz zauważyć, że ich skład jest wyjątkowo bogaty w składniki odżywcze. Działają intensywnie, dzięki czemu wnikają w głąb struktury i przyczyniają się do regeneracji łusek. W przeciwieństwie do odżywek należy je trzymać na włosach nawet godzinę. Ponadto przed nałożeniem trzeba dokładnie oczyścić kosmyki, aby składniki aktywne mogły zadziałać prawidłowo. Jeśli szukasz właśnie takich intensywnych kosmetyków do pielęgnacji, sprawdź opinie innych użytkowniczek, które recenzują maski do włosów na KWC by wizaz.pl.

Wykorzystanie odżywek oraz masek może nie dla każdego być jasne. Wydawać by się mogło, że oba produkty mają za zadanie odżywiać kosmyki, jednak nie dają one tego samego efektu. Przede wszystkim odżywki mają lżejszy skład. Nie działają również tak intensywnie, co sprawia, że możesz włączać je do pielęgnacji przy każdym myciu. Okazuje się również, że są one skuteczne zarówno przy nakładaniu przed, jak i po oczyszczeniu szamponem. Taką metodę pielęgnacji określa się jako OMO. Tego typu produkty należy trzymać na głowie nie dłużej niż kilka minut.


Wpływ odżywek i masek na strukturę włosa?

Odżywki i maski możesz stosować niezależnie od rodzaju włosów. Zdarza się jednak, że jeden produkt w określonej sytuacji i celu będzie lepszym rozwiązaniem. Warto także zwrócić uwagę na to, że produkty o pewnym składzie będą skuteczniej działać na włosach zniszczone, a inne na delikatnie przesuszonych. Z tego powodu warto przyglądać się zarówno opisom na opakowaniu, jak i składowi.

Odżywki z reguły mają lekki skład, a zatem idealnie sprawdzą się do regularnej pielęgnacji. Możesz również nakładać ją dwukrotnie podczas jednego mycia. Jeśli zastosujesz ją przed oczyszczaniem, pokryjesz włosy ochronną powłoką. Dzięki temu unikniesz uszkodzenia ich struktury przez zbyt silne detergenty w szamponie. Po myciu odżywka pozwala na nasycenie kosmyków składnikami aktywnymi oraz na ich wygładzenie.

Maski okazują się nieco silniejszymi kosmetykami. Tym samym okazują się świetnym rozwiązaniem dla osób ze zniszczonymi włosami. Dzięki bogatej formule jesteś w stanie dotrzeć w ich głąb i zregenerować je w kompleksowy sposób.


Jak często używać maski i odżywki?

Odżywki i maski różnią się między sobą w kilku aspektach. Tym samym nie można ich traktować jako równe sobie kosmetyki. Jak już wiesz, te pierwsze mają lekki skład. W związku z tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby przy każdym myciu nałożyć je na chwilę na kosmyki.

W przypadku masek warto uważać, ze względu na zawartą w nich bogatą gamę składników. Zaleca się stosowanie takiego kosmetyku przynajmniej raz na tydzień, chociaż w praktyce wiele zależy od kondycji Twoich włosów. Przyjrzyj się ich strukturze i zastanów się, czego potrzebują. Jeśli potrzebujesz kompleksowej regeneracji, nie bój się wykorzystywać różnych masek, aż znajdziesz tę idealnie dopasowaną do swoich potrzeb.

Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka