Ekosystem 2 - RAFA KORALOWA - gra karciana

* Współpraca z Nasza Księgarnia *


Recenzja gry planszowej od wydawnictwa Nasza Księgarnia - Ekosystem 2 - RAFA KORALOWA


Różnego rodzaju gry planszowe i karciane to idealny sposób na wypełnienie czasu podczas długich zimowych wieczorów - chętnie gramy w nie całą rodziną. Naszą ulubioną grą została w ostatnim czasie gra, która trafiła do nas od wydawnictwa Nasza Księgarnia - mowa o grze karcianej Ekosystem 2 - RAFA KORALOWA


Ekosystem 2 - RAFA KORALOWA - to gra karciana dedykowana dla graczy od 8 roku życia. W pudełku z grą znajdziemy karty z 11 gatunkami zwierząt - każda z nich ma inny sposób punktowania, szczegółową i bardzo jasno opisaną instrukcję z konkretnymi przykładami rozgrywek, a także notes z ołówkiem do podliczania punktów. Na kartach znajdują się  ilustracje stworzeń morskich, które są pięknie zaprojektowane i sprawiają, że gra nimi to prawdziwa przyjemność.


Gra Ekosystem 2 - RAFA KORALOWA  - na początek gry każdy z graczy otrzymuje 11 kart, które dodajemy do obiegu. Do rozgrywki potrzeba dość dużo miejsca, ponieważ każdy z graczy ma za zadanie tworzenie swojej własnej rafy koralowej, którą układa się z 20 kart w ułożeniu 4x5. 


Ta gra karciana polega na tym, aby ułożyć karty tak, aby zdobyć jak najwięcej punktów - pomocne są w tym specjalne karty z opisem punktów i zależności zachodzących pomiędzy poszczególnymi kartami. 

 

Gra Ekosystem 2 - RAFA KORALOWA odwzorowuje naturę i zależności jakie zachodzą pomiędzy różnymi gatunkami żyjącymi na rafie koralowej. - dowiadujemy się z niej wiele ciekawostek o gatunkach zamieszkujących rafę koralową. Sama rozgrywka jest dość szybka i przyjemna, wymaga logicznego myślenia i tworzenia takiego układu kart, aby zdobyć jak najwięcej punktów. 

Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka