Obsługa kadrowa pracowników

*Wpis sponsorowany we współpracy z kpsterling.pl *

Obsługa kadr i płac 


Każde przedsiebiorstwo, które zatrudnia pracowników - choćby był to tylko jeden pracownik, jest zobowiązane do tego, aby prowadzić obsługę płacowo-kadrową. Polega ona na prowadzeniu wszystkich czynności związanych  z prowadzeniem całej dokumentacji płacowej i kadrowej. 

Kto zajmuje się obsługą kadrową pracowników?


Istnieje kilka możliwości obsługi zagadnień kadrowo-płacowych w firmie, może to być zatrudniony w firmie księgowy lub też kadrowy. Inną opcją jest zlecenie zagadnień z zakresu obsługi kadrowej do zewnętrznego biura rachunkowego.


Wybór odpowiedniego biura rachunkowego


Decydując się na firmę zewnętrzną, która będzie zajmowała się obsługą kadrową pracowników warto zwrócić uwagę na to, czy dane biuro rachunkowe posiada szeroki zakres działalności i wykwalifikowaną kadrę, która szybko reaguje na zmieniające się przepisy. Taką ofertę posiada https://kpsterling.pl/ - ta kancelaria podatkowa zajmuje się nie tylko obsługą płac i kadr, ale również prowadzi księgi handlowe zapewniająć kompleksową obsługę rachunkowo-księgową, pomaga w rejestracji spółki z o.o., a także obsługą księgową w języku angielskim.  

Obsługa kadrowa pracowników - co do niej zaliczamy?

  • wyliczenia związane z wynagrodzeniami, tworzenie listy płac, ewidencji czasu pracy
  • lista płac
  • prowadzenie akt osobowych zatrudnionych pracowników
  • przygotowanie świadectw pracy
  • rejestracja pracowników w ZUS 
  • tworzenie deklaracji ZUS i PIT 

Komentarze

instagram @lifebymarcelka