Proste sposoby na poprawę nastroju od samego rana

*ARTYKUŁ PARTNERA - reklama kobietamawplyw.pl *

Chyba każdy z nas ma w swoim życiu momenty, kiedy rano nie ma ochoty wstawać z łóżka. Jesienne przesilenie również nie pomaga nam w znalezieniu energii do działania. Dlatego też warto wiedzieć w jaki sposób możemy dodać sobie sił i przywrócić dobry nastrój. Przygotowaliśmy krótki poradnik, dzięki któremu dowiesz się jak to zrobić.


Unikaj telefonu

Wiele osób zaraz po przebudzeniu sięga po swój telefon komórkowy i sprawdza social media. Nie jest to niestety dobrym zwyczajem. Już od samego rana przeciążamy w ten sposób swój umysł, do którego docierają setki bodźców w postaci zdjęć, filmów czy komentarzy. Sprawia to, że rano nie możemy na niczym się skupić, stajemy się rozdrażnieni i poddenerwowani. O wiele lepiej zacząć dzień od krótkiej gimnastyki lub kilku minut medytacji.


Znajdź motywację na kolejny dzień

Aby dzień był udany warto rozpocząć go od pozytywnej afirmacji. Ciekawym pomysłem jest zapisywanie motywacyjnych słów i zostawianie karteczek na szafce nocnej lub lustrze. Dzięki temu już z samego rana odbieramy pozytywny przekaz, który motywuje nas na dalszą część dnia. Nie wiesz jakimi słowami przywitać nowy dzień? Wykorzystaj możliwości, które daje ci internet. Na Kobietamawplyw.pl znajdziesz ciekawe cytaty na dzień dobry, które z pewnością dostarczą ci pozytywnej energii na cały dzień.


Siła dziękczynienia

Wiele osób wstaje rano z poczuciem, że czeka ich kolejny dzień pełen obowiązków i wyzwań. To skutecznie odbiera energię do działania. Jeśli chcesz ją mieć rano skup się raczej na pozytywnych aspektach twojego życia. Bądź wdzięczny za to, że jesteś zdrowy, masz pracę czy pociechy, które możesz wysłać do szkoły. To co jest twoim obowiązkiem jest jednocześnie darem, za który warto wyrażać wdzięczność.


Poranny spacer

Jeśli wstając rano długo wylegujesz się w łóżku, może sprawić to, że przez cały dzień będziesz odczuwać rozleniwienie i brak energii. O wiele lepiej jest wstać od razu po przebudzeniu i rozpocząć dzień z nową energią. Pomóc może ci w tym krótki spacer. Poranne, rześkie powietrze doskonale pobudza i dodaje wigoru.


Planowanie małych przyjemności

Zastanów się, co możesz zrobić samego siebie, aby poprawić swój nastrój. Może to być kawa i słodki przysmak, czytanie ulubionej książki lub chwila spędzona na  realizowaniu swojego hobby. Mając świadomość, że pod koniec dnia czeka cię coś miłego o wiele lepiej poradzisz sobie z codziennymi obowiązkami.


Poranek bez pośpiechu

Większość z nas nie narzeka na nadmiar czasu rano. Szybkie śniadanie, mycie się czy przygotowanie do pracy wprowadza stres, który towarzyszy nam następnie przez cały dzień skutecznie odbierając energię. Warto temu zapobiec. Wystarczy wstać o kilkanaście minut szybciej by poranne szykowanie się do pracy lub szkoły obyło się bez nerwów i napiętej atmosfery.

Podsumowując, to jaki będziemy mieli nastrój przez cały dzień bardzo często uzależnione jest od tego, jak wygląda nasz poranek. Warto więc zatroszczyć się o to, by przywitać nowy dzień bez pośpiechu skupiając się na możliwościach, które nam daje.

Komentarze

 1. Coś w tym jest, kiedyś poświęcałam poranek na medytację, zapisywanie snów i myśli w notatniku, a ostatnio łapię się właśnie na sięganiu po telefon. Trzeba by odnowić nawyki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tymi porankami bez pośpiechu bywa trudno przy dwójce dzieci. Ale staram się.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo cenne wskazówki, zwykle zaczynam dzień od biegania lub spaceru i to sprawia, że dobrze czuję się nawet jesienią.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. świetny sposób, niestety u mnie nie możliwy do realizacji

   Usuń
 4. Bardzo dobre nawyki, jednak w praktyce wygląda to u mnie inaczej ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka