Frezy diamentowe a ceramiczne – czym się od siebie różnią? Wyjaśniamy!

     *ARTYKUŁ PARTNERA - reklama  lakieryhybrydowe.pl *


Dzięki frezarce do paznokci możesz stworzyć i usunąć różne rodzaje stylizacji paznokci. Warto dobrać urządzenie odpowiednie do swoich umiejętności i wybranej techniki manicure’u. Zwróć uwagę na frezy, czyli wymienne końcówki, które odpowiadają m.in. za dokładne opracowanie płytki. Co wybrać? Frezy diamentowe, ceramiczne, a może jeszcze inne?


Coraz więcej kobiet zaczyna dostrzegać zalety posiadania własnej frezarki do paznokci. Sprzęt dobrej jakości usprawnia usunięcie skórek, wygładzenie płytki i zdjęcie starej stylizacji. To zasilane przez prąd urządzenie jest szybkie, precyzyjne i wygodne. Operowanie klasycznym pilnikiem do paznokci jest o wiele bardziej pracochłonne. Warto wykonać przed zakupem mały research i wybrać model, który będzie idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb. Później wystarczy dokupić odpowiednie do wykonywanych czynności frezy.

Frezarka do paznokci dla amatorki hybryd

Dzięki popularności lamp UV i LED potrafimy wykonywać estetyczny i trwały manicure hybrydowy we własnych czterech ścianach. Nic dziwnego, że przy okazji decydujemy się na zakup frezarki do paznokci. To dobra inwestycja. Szczególnie dla tych kobiet, które dodatkowo rozpoczęły naukę np. metody żelowej i akrylowej. Frezarka nie tylko przygotuje płytkę do zaaplikowania produktów. Pozwala też nadać pożądany kształt paznokciom wykonanym metodą żelową. 


Każda z tych czynności będzie wymagała dobrania frezu. Ich rodzajów jest sporo i na początku możesz poczuć lekką dezorientację. Na szczęście producenci akcesoriów i produktów do stylizacji paznokci dokładnie opisują funkcje i materiały, z jakich wykonano wymienne końce do frezarki. Frezy różnego rodzaju kupisz np. w sklepie online Cosmetics Zone.Frezy pomagają wykonać estetyczny manicure hybrydowy

Kształty frezów do paznokci

Frezy mają różne kształty. Dostępne są wersje walcowate, owalne lub stożkowate. Poznanie ich właściwości znacznie ułatwi pierwsze kroki z frezarką. Warto wypróbować kilku rodzajów i przekonać się na własnej skórze, które najlepiej współpracują z naszymi paznokciami. 


Walec idealnie nada się do opracowania nadbudowanej i przedłużonej płytki, np. pomoże w wyeksponowaniu krzywej C, skróci i oszlifuje wolny brzeg paznokcia. Za pomocą małej kulki i stożka nie tylko zmatowisz i wyrównasz płytkę. Pozwalają one też usunąć skórki i nabłonki.


Wąskie frezy w szpic zostały stworzone do koronkowej części pracy nad stylizacją. Umożliwiają tworzenie manicure’u kombinowanego, czyli takiego, który aplikuje się pod skórki. Wymaga on szczególnej precyzji i operowanie zwykłym pędzelkiem może się w jego wypadku nie sprawdzić. Te cienkie frezy pomagają też w aplikowaniu i zdejmowaniu ozdób i wykańczaniu detali w przypadku przedłużania paznokci.Różne kształty frezów wykorzystuje się do innych etapów manicure hybrydowego


Specyfika diamentowych i ceramicznych frezów

A co z materiałem, z którego wykonane są frezy? Wersja diamentowa jest popularna przede wszystkim dzięki jej trwałości i wytrzymałości. Przy okazji kusi przyjazną ceną. Jest dostępna we wszystkich kształtach. Pozwoli dokładnie usunąć starą stylizację. Musisz tylko pamiętać, żeby nie dociskać go zbyt mocno do płytki. Grozi to skaleczeniem i uszkodzeniem paznokcia.


Frez ceramiczny jest nieco droższy. Czy warto go kupić? W przypadku kobiet, które mają alergię na metal, jest to wręcz konieczne. Na dodatek ten materiał nie nagrzewa się podczas intensywnego użytkowania. W delikatny sposób zdejmuje np. stylizację hybrydową. Możesz wybrać różne stopnie gradacji, czyli ostrości tego rodzaju frezu. Poza tym na rynku dostępne są np. jedne z najmocniejszych końcówek z karbidu lub frez kamienny zachęcający ceną i subtelnością działania.


Komentarze

  1. Na ten temat nie wiem zbyt wiele, więc to dla mnie ciekawe informacje.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja chodzę na manicure do kosmetyczki więc totalnie nie znam się na frezach, ale fajnie, że o tym piszesz! :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka