Botox na włosy - fryzura pełna życia i objętości

    *ARTYKUŁ PARTNERA - reklama  hair-med.com.pl *


Marzą Ci się zdrowe, odżywione włosy, ktore zachwycają swoją objętością? To możliwe, o ile będziesz o nie odpowiednio dbała i dodatkowo poddawała się specjalistycznym zabiegom pielęgnacyjnym. Wzmocnione, nawilżone i pełne objętości włosy to efekt jednego z naszych zabiegów - botoxu na włosy. Zabieg ten jest obecnie bardzo popularny, głównie dlatego, że pozwala dbać o kondycję włosa, który od razu prezentuje się niemal nienagannie i przyciąga spojrzenia! To zabieg idealny dla każdego rodzaju włosa.

Czym jest botox na włosy?

Botox na włosy to jeden z najpopularniejszych obecnie zabiegów pielegnacyjnych, jakim można się poddać w gabinecie trychologicznym lub u dobrego fryzjera. To zabieg prosty, a jednocześnie przynoszący szybkie i zdecydowanie zauważalne, dobre efekty. Głównym, oczekiwanym rezultatem botoxu na włosy jest odbudowa struktury włosa oraz nadanie fryzurze wymaganej objętosci. Wiosna to idealny czas, by zainteresować się tego typu pielęgnacją, poniewaz wiele z pań uskarża się obecnie na przesuszone, matowe i pozbawione witalności włosy po zimie.

Zabieg botoxu polega na wtłoczeniu w kosmyki włosów odpowiednich składników odżywczych i pielęgnacyjnych, których zadaniem jest uzupełnić wszelkie ubytki w łodydze włosa. Nie stosuje się w tym celu toksyny botulinowej, jak w przypadku botoxu na twarz, a składniki dedykowane włosom. W naszych gabinetach zabieg ten opieramy na wykorzystaniu właściwości mydlnicy lekarskiej - bardzo często wykorzystywanej rośliny leczniczej w kosmetyce oraz ziołolecznictwie.

Mydlnica lekarska - cenna roślina dla włosów

Mydlnica lekarska (Saponaria officinalis) to roślina, którą często można znaleźć w dobrych, naturalnych komsetykach przeznaczonych do skóry i do włosów. Jest to dość powszechnie występująca w Polsce bylina, która w kosmetyce znana jest już od czasów starożytnych.

Mydlnica lekarska zawiera w sobie substancje zwane saponinami, a te wykazują się właściwościami oczyszczającymi, przeciwzapalnymi i przeciwbakteryjnymi. Już te właściwości sprawiają, iż warto sięgać po kosmetyki (np. szampony) zawierające w składzie mydlnicę. Jest to roślina, która przy swoim dobroczynnym i skutecznym działaniu jest jednocześnie łagodna, dlatego kosmetyki z mydlnicą mogą być z powodzeniem stosowane także przez osoby mające problem z nadwrażliwością skóry głowy.

Mydlnica lekarska to roślina która wyróżnia się także skutecznym działaniem nawilżającym oraz odżywiającym, co jest niezwykle pożądane w zabiegu botoxu. Preparaty przez nas stosowane zawierają także ceramidy, które są nieocenione w odbudowie struktury włosa i w naprawie jego wszelkich uszkodzeń.

Botox na włosy - dla kogo?

Zabieg botoksu na włosy ma szerokie zastosowanie i można go wykonać na każdym rodzaju włosów. Dedykowany jest głównie włosom, które są pozbawione objętości, osłabione i bez życia. Zabieg ten zalecany jest również wtedy, gdy włosom brakuje blasku, są matowe, wyraźnie zniszczone. Zabieg działa jednocześnie na łodygę włosa jak i na skórę, w obu przypadkach odpowiednio je nawilżając, domykając łuski włosa. Włosy po zabiegu są widocznie odżywione, a także wyraźnie uniesione od nasady, pełne objetości, witalności i blasku. Nie puszą się, są wygładzone i prezentują się bardzo zdrowo.

Jeśli posiadasz przesuszone i zniszczone zabiegami fryzjerskimi włosy, zalecane jest wykonanie serii zabiegow botoksu w odstępie co 1,5 tygodnia - najlepiej 3 - 4 zabiegi. Efekty utrzymują się na włosach nawet do 2 miesięcy, zależnie od tego jak włosy będą pielęgnowane na co dzień.

Jeśli szukasz w pełni naturalnego i bezinwazyjnego zabiegu, który pomoże wydobyć piękno z Twoich włosów, zabieg botoksu sprawdzi się idealnie! Wcześniej warto omówić go z trychologiem i dobrać odpowiednie kroki pielęgnacyjne do indywidualnych potrzeb danych włosów i skóry głowy. Zabieg botoksu nie obciąża włosów, a jego rezultatem są włosy pełne życia, wyraźnie wzmocnione, , pełne objętości, gładkie, miękkie, maksymalnie zregenerowane. Co ważne, zabieg botoksu to także dobry sposób na zabezpieczenie włosów przed szkodliwym działaniem czynnikow zewnętrznych na ich strukturę.

 

Na zlecenie Eurtex PPHU Dariusz Górak

Komentarze

 1. Nie wiedziałam, że jest coś takiego. Dobrze wiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam wcześniej o tym zabiegu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobry zabieg na zniszczone włosy, sama nie potrzebuję teraz ale dobrze wiedzieć na przyszłość

  OdpowiedzUsuń
 4. Robiłam botox już dwa razy. Warto szczególnie, jak włosy są zniszczone

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka