Sposób na długie jesienne wieczory z dziećmi

Jesień charakteryzuje się tym, że popołudnia i wieczory strasznie się dłużą, bo na zewnątrz zimno, deszczowo i ponuro…. Na takie dni warto zaopatrzyć się w jesienne pomocniki, do których z pewnością zaliczymy multimedialną grę familijną Państwa i Miasta, zręcznościową grę Multi Jenga 3w1 oraz tor Magic Car – wszystkie te rzeczy doskonale sprawdzą się jako prezent dla dziecka – można je kupić na https://www.toys4boys.pl/382-prezent-dla-dziecka. Bo przecież najlepsza zabawa jest wtedy, kiedy możemy bawić się wspólnie.


MULTI-JENGA 3W1

Te drewniane klocki pozwalają zagrać aż 3 gry – Jenga, Memory oraz Domino, dzięki czemu nigdy się nie nudzą.


Gra Jenga polega na budowaniu wieży z klocków układając je losowo, następnie gracze po kolei rzucają kostką  i muszą wyciągnąć z wieży klocek, który jest w wylosowanym kolorze. Przegrywa ten, kto podczas wyciągania klocka przewróci wieżę. Gra jest bardzo ciekawa i ekscytująca.

Gra DOMINO - zna je chyba każdy z nas i grał w domino w dzieciństwie. Klocki dzielimy pomiędzy wszystkich graczy równo, a następnie dokładamy klocki na zmianę tak, aby obok siebie były klocki tego samego wzoru lub koloru. Wygrywa ta osoba, która pierwsza pozbędzie się wszystkich klocków.

Gra Memory - układamy wszystkie klocki na stole w taki sposób, aby obrazki były do dołu. Gra polega na tym, że odkrywamy klocki parami, a gdy znajdziemy dwa pasujące do siebie to je zabieramy. Rozgrywkę wygrywa ten gracz, który ma najwięcej klocków.


MAGIC CAR 220 ELEMENTÓW

To coś co idealnie sprawdzi się jako prezent dla małego i dużego chłopca, czyli tor z autkiem. W zestawie znajdziemy 220 elementy, które pozwolą zbudować tor i długości 3,3 metra. Największą frajdę daje fakt, iż klocki występują w 4 kolorach i można je dowolnie skręcać i wyginać - tor jest bardzo elastyczny. Elementy toru są wykonane z fluorescencyjnego materiału, dlatego przed zabawą trzeba je położyć w dobrze oświetlonym miejscu, żeby się "naładowały".  Dołączone do zestawu autko świeci 5 diodami LED, co daje super wrażenia przy wyłączonym świetle.


MULTIMEDIALNA GRA FAMILIJNA PAŃSTWA MIASTA

W dzieciństwie uwielbiałam grać w Państwa miasta - potrzebny był tylko długopis i kartka, bardzo cieszy mnie to, że powstała nowoczesna, multimedialna wersja tej świetnej gry. Zasady są bardzo proste - wybiera się losowo jedną z 30 kart kategorii i kładzie się ją na środku elektronicznej platformy, następnie maszyna losuje literkę, aby odpowiedzieć trzeba wcisnąć przycisk i udzielić poprawnej odpowiedzi.


Często brakuje nam czasu na to, aby usiąść na spokojnie i zagrać z dziećmi w gry, jesień jest idealną porą do tego, aby to zmienić. Bo taka wspólna zabawa daje wiele radości, śmiechu i cudownych wspomnień - sama pamiętam z dzieciństwa nasze wspólne rozgrywki w różnego rodzaju gry planszowe i zabawy typu Państwa Miasta czy Domino.

Komentarze

  1. Super sposoby na spędzenie wspólnych wieczorów, nie wgapiając się w narzędzia elektroniczne :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo lubimy takie gry w jesiennie popołudnia i wieczory :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka