Stały aparat ortodontyczny na zęby - wszystko, co musisz wiedzieć

Dbanie o zęby jest ważne już od najmłodszych lat, po to, by w dorosłym życiu móc cieszyć się pięknym uśmiechem. Niestety nie zawsze jest to taka prosta sprawa. Czasem okazuje się, że niezbędny będzie aparat ortodontyczny , który pomoże naszym zębom „wejść na właściwe tory”. Istnieje wiele rodzajów aparatów ortodontycznych. W dzisiejszym wpisie chcę Wam przybliżyć stały aparat ortodontyczny, o którym więcej przeczytacie na stronie gabinetu http://www.orto.info.pl/aparaty-stale/, który specjalizuje się w aparatach ortodontycznych.Dla kogo stały aparat na zęby?

Tego typu aparat jest najbardziej uniwersalną opcją, ponieważ jest „dla każdego”. Można go założyć w każdym wieku, jedyny warunek jest taki, że wszelkiego rodzaju aparaty ortodontyczne są stosowane przy uzębieniu stałym.

 
Jak wygląda stały aparat na zęby?

Najbardziej popularne aparaty stałe są zewnętrzne, czyli przykleja się je do zewnętrznych powierzchni zębów. Składa się on z metalowych pierścieni i zamków, które są mocowane po zewnętrznej stronie każdego zęba- całość jest połączona cienkim drucikiem. Całość jest mocowana do szkliwa zębów przy użyciu specjalnego specjalistycznego kleju.


Co nam daje założenie aparatu ortodontycznego?

Jest to najlepsza metoda do korygowania wad zgryzu, które powstają z różnych przyczyn- często powstają one już w dzieciństwie.

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na założenie aparatu ortodontycznego, nawet będą już w średnim wieku.

Wynika to z faktu, iż kiedyś nie przywiązywało się dużej wagi do wyglądu zębów i do tego, czy są proste. Kolejna rzecz, to fakt, iż kiedyś aparaty ortodontyczne były bardzo drogie i wiele osób po prostu nie było na nie stać. Obecnie również taki aparat to spory wydatek, ale na szczęście zaczynamy coraz większą wagę przykładać do naszego zdrowia i trochę też dobrego samopoczucia i samoakceptacji, gdyż dla wielu osób jest to duży problem, który prowadzi do ogromnych kompleksów.

Komentarze

 1. Mega przydatny post. Sama się zastanawiam nad aparatem ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za te cenne informacje

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś nad tym myślałam, ale jednak ie jest tak źle i zrezygnowałam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cały czas się zastanawiam nad jego założeniem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nosiłam przez kilka lat. Te kilka lat bólu opłacało się, bo mam teraz prosty zgryz <3 W tamtych czasach rodzice zainwestowali w moje zęby ładne kilkanaście tysięcy złotych...

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja miałem aparat ortodontyczny i wspominam to dobrze. Do aparatu musiałem usunąć dwie piątki, bo miałem za mało miejsca, przez co stworzyły się stłoczenia.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka