Sposób na szybki relaks i odstresowanie - Pasjans

Sposoby na chwilę odstresowania się i odprężenia mogą być bardzo różne- od zakupów, po długą kąpiel- nie mniej jednak wymagają one dłuższej chwili, a tego nam często brakuje. Dla mnie zawsze takim „sposobem na szybki reset” było układanie pasjansa, choć może wydawać się to troszkę zaskakujące.Czym jest Pasjans?

Mogłoby się wydawać, że każdy zna tę grę karcianą i grał w nią chociażby na komputerze. Najprościej mówiąc pasjans to jednoosobowa gra karciana, która w 1990 roku doczekała się wersji na komputer i od tego czasu bije rekordy popularności. Więcej o tej grze przeczytacie na stronie http://www.pasjans.pl/gry/pasjans-pajak


Dlaczego gra w pasjansa jest idealnym sposobem na odstresowanie?

Grają w grę musimy skupiać się tylko i wyłącznie na niej, bo karty muszą być odpowiednio ułożone, abyśmy mogli ułożyć Pasjansa. To właśnie to skupienie się na grze pozwala zapomnieć o problemach, które mamy z tyłu głowy. Obecnie jest wiele wersji pasjansa i możemy w niego grać nie tylko tradycyjnymi kartami, czy na komputerze, ale również na tablecie czy na telefonie.
można by powiedzieć-„ ale ja nie mam czasu na gry”- ja też go nie mam, ale od czasu do czasu lubię sobie „ułożyć pasjansa” siedząc wygodnie w fotelu, bo dlaczego by nie.


Gracie w Pasjansa?
Lubicie takie gry karciane?

Komentarze

 1. Uwielbiam tą grę. Gram w nią w wolnych chwilach. Nawet pamietam jak na lekcji z informatyki nie raz, gdy wszystko było zrobione, mogliśmy własnie grać w pasjansa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubie grać choć dawno nie grałam!
  Dzięki za przypomnienie , jutro będę grać a grać :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie dwa dni temu wpadły mi w ręce karty, jakoś tak odruchowo ułożyłam pasjansa. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kompletnie zapomniałam o tej grze! A coś na odstresowanie przyda się mi teraz!

  OdpowiedzUsuń
 5. O ludzie...teraz to mi przypomnialas czasy studiow������. Bardzo czesto gralismy wtedy. Chyba musze odswiezyc swoja pamiec i siegnac po talie kart����super pomysl.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka