Niewidzialny aparat ortodontyczny, czyli aparat lingwalny

Aparat ortodontyczny kojarzy nam się z czymś co jest bardzo widoczne i z czym nie czujemy się dobrze - takie przekonanie panuje szczególnie wśród osób młodych. Nie jest to do końca prawda, bo fakt najczęściej stały aparat ortodontyczny jest widoczny, ale obecnie nosi je bardzo wiele osób i z pewnością nie jest to powód do wstydu. Nie mniej jednak wiele osób właśnie z tego powodu odwleka decyzję co do założenia aparatu na zęby. W takim przypadku warto pomyśleć o aparacie lingwalnym - językowym, który jest nazywany aparatem incognito.


Czym różni się aparat lingwalny od innych aparatów stałych na zęby?

To co go wyróżnia to sposób mocowania - jest od mocowany od wewnętrznej strony zębów, od strony języka i właśnie dlatego często jest nazywany aparatem językowym. W związku z takim typem mocowania jest on niewidoczny od zewnętrznej strony zębów, dzięki czemu nikt nie wie, że nosi aparat.


Dla kogo aparat lingwalny? 

Może go założyć każdy - niezależnie od wieku, ale musi spełniać kilka warunków. Nie można mieć zębów mlecznych, a wszelkie choroby przyzębia muszą być wyleczone przed założeniem aparatu. Warto wiedzieć, że tego typu aparat najlepiej założyć w specjalistycznej klinice, która specjalizuje się w  ortodoncji - gabinet ortolingwa.pl jest przykładem certyfikowanego gabinetu techniki lingwalnej.


Zaletą aparatu lingwalnego jest to, że  przy jego pomocy można wyleczyć wszystkie wady zgryzu niezależnie od wieku. Kolejna rzecz, to fakt, iż leczenie takim aparatem jest bardziej komfortowe i krótsze. Natomiast jeśli chodzi o wady aparatu językowego, to tutaj kluczowym aspektem jest cena - jest on znacznie droższy od tradycyjnego aparatu stałego na zęby.

Komentarze

 1. Fajnie że stworzono takie aparaty ortodontyczne, zawsze to jakiś komfort :)

  OdpowiedzUsuń

 2. Ja noszę aparat staly szaforowy i jest on praktycznie nie widoczny

  OdpowiedzUsuń
 3. Miałam jako dziecko i pamiętam ze traktowała to jako najgorsze zło teraz bym wiele dała aby cofnąć czas i założyć jeszcze na górę i dziś cieszyć się różnymi zębami

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja siostrzenica taki miala i musze przyznac, ze zrobil swoja robote.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja swój aparat miałam kilkanaście lat temu i był to zwykły duży rzucający się w oczy aparat :( jednak teraz mąż planuje założyć, a o tym rozwiązaniu nie wiedzieliśmy :) Super

  OdpowiedzUsuń
 6. Chętnie założyłabym aparat gdyby nie paniczny lęk przed samymi specjalistami

  OdpowiedzUsuń
 7. Zakładam niedługo aparat ale zdecydowałam się na ten normalny, chociaż taki niewidoczny to tez ciekawa opcja :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka