Spacerówka dla dziecka - co sprawdzi się najlepiej?

 *Wpis w ramach współpracy z bobowozki.com.pl

Niemowlę w pierwszych miesiącach życia powinno być przewożone w wózku głębokim (gondoli). W życiu każdego malucha przychodzi jednak moment, gdy trzeba zamienić gondolę na wózek spacerowy. Sprawdź, jak wybrać idealną spacerówkę dla dziecka!

Wybór odpowiedniego wózka spacerowego może stanowić nie lada wyzwanie. Jak wybrać spacerówkę, która spełni potrzeby dziecka i oczekiwania rodziców? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym poradniku.

Wózek spacerówka – kiedy kupić?

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy dziecko może zacząć jeździć w wózku spacerowym. Warto mieć na uwadze, że jest to kwestia, która zależy od indywidualnego rozwoju każdego malucha. Jeśli Twoja pociecha umie już samodzielnie siedzieć (zwykle dzieje się to około 6-7 miesiąca życia), to znak, że możesz rozpocząć korzystanie ze spacerówki.

Wózki spacerowe – dlaczego warto?

Spacerówka to wózek, który ma wiele zalet. Warto się w nią zaopatrzyć, aby zapewnić sobie komfortowe spacery z dzieckiem. Lekki wózek spacerowy przyda się zarówno na wakacjach, jak i podczas codziennych wyjść na zewnątrz. Do zalet spacerówek można zaliczyć niską wagę, dzięki której możemy łatwo wnieść wózek np. po schodach. Wózki spacerowe łatwo i szybko się składają, co sprawia, że można je komfortowo przewozić w samochodzie. Odpowiednio dobrana spacerówka jest nie tylko wygodna dla dziecka, ale także komfortowa w użytkowaniu dla rodzica.

Wózek spacerowy – czym się kierować podczas zakupu?

Znalezienie idealnej spacerówki nie należy do najłatwiejszych zadań. Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu trzeba przyjrzeć się wielu istotnym kwestiom. W końcu spacerówka to wózek, który może służyć dziecku nawet przez kilka lat. Poniżej opiszemy kilka najważniejszych aspektów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze wózka spacerowego.

Jakie koła w wózku spacerowym?

Jednym z najważniejszych aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu spacerówki, jest rodzaj zastosowanych kół. Do jazdy po mieście dobrze sprawdzi się wózek z lekkimi kołami piankowymi. Jeśli jednak lubisz spacery poza miastem, warto zdecydować się na koła pompowane, które lepiej amortyzują wstrząsy. Wadą kół w wersji pompowanej jest jednak to, że stosunkowo łatwo mogą one ulec przebiciu. Ciekawą alternatywą dla kół pompowanych są koła żelowe, które dobrze sprawdzają się podczas jazdy na wymagającym terenie, a jednocześnie są odporne na przebicie.

Zwróć uwagę na bezpieczeństwo

Bardzo ważną kwestią przy wyborze wózka spacerowego jest jego bezpieczeństwo. Najlepiej zdecydować się na zakup spacerówki, która jest wyposażona w barierkę ochronną i 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Wózek powinien być wykonany z bezpiecznych, przyjaznych dla delikatnej skóry dziecka materiałów.

Ciekawe rozwiązania w wózkach spacerowych

Producenci coraz częściej wyposażają wózki spacerowe w ciekawe rozwiązania, dzięki którym codzienne spacery z dzieckiem stają się bardziej komfortowe. Na stronie: https://www.bobowozki.com.pl/wozki-dzieciece/spacerowe/p/2_4 możesz sprawdzić propozycje w tej kategorii.

W sklepach możemy znaleźć spacerówki z takimi udogodnieniami jak np.:

  • Przekładana rączka/przekładane siedzisko – umożliwiają one maluchowi siedzenie zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy.
  • Budka z filtrem UV – to świetna opcja, która chroni dziecko przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.
  • Akcesoria dodatkowe - wózki spacerowe bardzo często są wyposażone w takie dodatki jak moskitiera, folia przeciwdeszczowa czy torba dla rodzica.
  • Regulowane siedzisko/regulowany podnóżek - to dodatki, które wpływają na zwiększenie komfortu dziecka podczas jazdy w wózku.
  • Uchwyt na kubek - świetnie sprawdza się np. do przechowywania bidonu z wodą czy termosu z herbatą.

Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka