Jaki wózek spacerowy wybrać dla dziecka?

 *Wpis powstał we współpracy z AFTERWEB


Wybór odpowiedniej spacerówki dla dziecka to bardzo ważna sprawa, ponieważ częste spacery z dzieckiem to codzienność rodziców. Sama przerobiłam kilka spacerówek i wiem, co się u mnie sprawdziło, a co nie i co jest szczególnie ważne dokonując wyboru tej najbardziej odpowiedniej, czyli dostosowanej do naszego stylu życia.

Na co zwrócić uwagę wybierając wózek spacerowy?

Waga wózka - jest to bardzo ważna sprawa, gdy często będziemy musieli go gdzieś nosić, chować czy przekładać. Mieszkając w bloku i musząc wnosić wózek do mieszkania to będzie jeden z kluczowych czynników przy wyborze spacerówki, podobnie zresztą w sytuacji, gdy często będziemy chować wózek do bagażnika samochodu. Mieszkając w domu jednorodzinnym i po prostu wprowadzając wózek do środka - jego waga nie będzie już aż tak bardzo istotna. 

Koła - ich wielkość i rodzaj - uważam,  że jest to kluczowy czynnik przy wyborze spacerówki, do wyboru mamy wózki z dużymi pompowanymi kołami  i z małymi "piankowymi" kołami. Pompowane koła dają dużo większy komfort prowadzenia wózka po nieutwardzonych drogach, po piasku czy też leśnych ścieżkach. Dlatego jeśli wiemy, że często będziemy wybierać się na spacery właśnie w takie miejsca, to trzeba o tym pamiętać wybierając spacerówkę z pompowanymi kołami, które świetnie się prowadzą i są bardzo skrętne. Wózkiem idealnym do przestrzeni miejskiej będzie  https://www.3kiwi.pl/product-pol-49341-Stokke-R-Xplory-R-X-wysoki-wozek-spacerowy-Rich-Black.html - charakteryzuje  się on bardzo dobrą skrętnością i wymiarami, które sprawiają, że będzie bardzo wygodny do stosowania w mieście. 


Wybierając wózek spacerowy dla dziecka warto zwrócić uwagę również na takie czynniki, jak: 

 • materiał, który został użyty na wyściółkę wózka
 • wielkość budki
 • możliwość regulacji rączki
 • łatwość składania wózka
 • pasy bezpieczeństwa
 • wielkość kosza na zakupy
 • uchwyt na napój dla dziecka
 • możliwość zamocowania śpiworka zimowego

Komentarze

 1. Te zakupy już na szczęście za mną. Ale warto kupić solidną spacerówkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wózek to ważna rzecz dla dziecka, ale ceny są z kosmosu. Córka kupiła używany i też bardzo dobry. Obie córki wychowały się na używanym i nie żałuję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny post, wybór odpowiedniego wózka jest bardzo ważny 😊

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka