Jak sobie radzić ze stresem ?

 *Wpis sponsorowany we współpracy z devaharmony.com

Stres to choroba naszych czasów, spotyka każdego z nas, właściwie każdego dnia, ale na różne osoby może oddziaływać w różny sposób. Jedni świetnie sobie radzą że stresem, a inni niestety nie - na szczęście jest wiele naturalnych sposobów, które pomagają nam podjąć walkę z tym trudnym przeciwnikiem. 

Co nas stresuje ? 

Tak na prawdę wszystko może być źródłem stresu, martwimy się o pracę, o zdrowie, o finanse, o nasze relacje z innymi, często również opinią innych i można by tak wymieniać bez końca. Każdy dzień jest tak na prawdę pełen stresujących sytuacji - tylko czasem radzimy sobie z nimi lepiej, a czasem gorzej... Jesienny czas, krótsze dni i pochmurna pogoda zazwyczaj nie nastrajają zbyt optymistycznie.... Częstym objawem stresu są silne bóle głowy - migreny, ponieważ stres wpływa nie tylko na naszą psychikę, ale również możemy go odczuwać w fizycznych dolegliwościach. 


Jak sobie radzić ze stresem?

 • Odpowiednia ilość snu 

Sen ma kluczowy wpływ na nasze samopoczucie i na nasz stan emocjonalny, ponieważ gdy jesteśmy niewyspani, to nasza podatność na stres zdecydowanie wzrasta - jesteśmy wtedy bardziej narażeni na nerwowe reakcje. Ważna jest rutyna - najlepiej chodzić spać zawsze o stałej porze i spać każdej nocy te zalecane 8 godzin, chociaż wiem, że czasem to bardzo trudno i dla mnie samej czasem 6 godzin snu jest sukcesem. 

Warto wspomagać się ziołowymi mieszankami, które pozwolą nam przeciwdziałać negatywnym skutkom stresu i zmniejszą naszą nerwowość wynikającą ze stresujących sytuacji. Sama jestem fanką naturalnych metod i ziół, które pije się w formie naparów, często zaparzam sobie takie rano i popijam w ciągu dnia.  

 • Zdrowe odżywianie 
Spożywane przez nas produkty, ilość wypitej kawy, a wraz z nią kofeiny mogą pobudzać naszą nerwowość, warto zwrócić uwagę czy po filiżance kawy nie jesteśmy pobudzeni w negatywny sposób i czy nie zwiększa się nasza nerwowość. Warto również przygotowywać sobie wcześniej przekąski i śniadanie do pracy, by później nie sięgać po słodkie bułeczki czy gotowe, szybkie produkty instant. 

 • Widzieć pozytywy
Często skupiamy się na negatywnych wydarzeniach, nawet tych drobnych i małych, a zapominamy o tym, ile każdego dnia spotyka nas dobrych i miłych rzeczy. Właśnie dlatego fajnie jest na koniec dnia przypomnieć sobie te pozytywne rzeczy, a najlepiej spisywać je w kalendarzu, czy jakimś notesie, aby w gorszym momencie móc do nich wrócić  i przypomnieć sobie o tym ile dobra spotyka nas każdego dnia. 

Komentarze

 1. Staram się dostrzegać też pozytywne strony moich porażek, chociaż nie jest to łatwe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy i przydatny wpis. Stres jest cieniem naszego życia.

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo dobrz,e że powstajątakie wpisy!

  OdpowiedzUsuń
 4. Stres stresem, ale ostatnio przeczytałam w jednej książce że zachodnie społeczeństwa tak są "programowane" od dzieciństwa uczy się nas żyć w stresie. Choćby szkoła to już stres dla dziecka, dla rodzica. Później jest tylko gorzej.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka