Adwokat rodzinny - czym się zajmuje?

 *Wpis powstał we współpracy z AFTERWEB


Adwokat rodzinny, czyli taki, który zajmuje się sprawami rodzinnymi. 


Nie jest to osobne pojęcie i w prawie takowe pojęcie nie występuje, ale często pojawia się ono w kontekście różnorodnych spraw o zabarwieniu rodzinnym. Warto wiedzieć, że prawo rodzinne stanowi część prawa cywilnego. Zazwyczaj są to sprawy, które wymagają odpowiedniego podejścia ze strony adwokata i dużej dozy zrozumienia z jego strony, tutaj takt i dyskrecja to podstawa, ponieważ często takie sprawy są bardzo trudne i strony podchodzą do nich bardzo emocjonalnie. 

Jakimi sprawami zajmuje się adwokat rodzinny


Separacja i rozwód - niestety są to sprawy, którymi najczęściej zajmują się prawnicy specjalizujący się w prawie rodzinnym, często jest to punkt wyjściowy, który pociąga za sobą inne sprawy rodzinne. 


Sprawy dotyczące dzieci - często wiążą się bezpośrednio z rozwodem rodziców, ale nie tylko - również związków nieuregulowanych prawnie, które się rozpadają i wtedy pojawia się temat ustalenia alimentów czy też ustalenia wizyt dzieci u poszczególnych rodziców. Do spraw powiązanych z dziećmi zalicza się również temat ograniczenia lub też pozbawienia władzy rodzicielskiej.

Majątkiem małżeńskim i wszelkimi umowami nim zarządzającymi, ponieważ poza typowo zawieranymi umowami, jak intercyza czy też rozdzielność majątkowa, to także istnieją innego rodzaju umowy małżeńskie, które pozwalają połączyć lub też podzielić wspólność majątkową małżonków. 


Sprawy rodzinne to również tematy związane z alimentami, które mogą przyjmować różnorodne rodzaje. Spotykamy się  z wnioskami o podwyższenie, jak i o obniżenie alimentów, a także alimenty wsteczne, o które często można się ubiegać. 

Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka