Szybkie porządki przed weekendem - jak je ogarnąć?

Prace domowe zdają się nigdy nie mieć końca, zawsze jest coś do posprzątania, zrobienia czy ogarnięcia, a już szczególnie przy małych dzieciach. Nie mniej jednak jest wiele gadżetów pomocnych w domowych porządkach, które ułatwiają i skracają czas, jaki trzeba poświęcić na sprzątanie, dzięki czemu możemy mieć więcej czasu dla siebie. 

Jednym z najmniej lubianych przeze mnie domowych obowiązków było mycie podłóg mopem, co poniekąd wynikało faktu, że był on mocno eksploatowany i nie działała tak jak powinien, a bieganie z wiadrem było uciążliwe. W związku z  czym z pozytywnym nastawieniem podeszłam do testów Zestaw do czyszczenia QSSPRAYKIT - Quick-Step - czyli poręcznego mopa z dozownikiem.  


Mop Quick-Step Spray jest dostępny w sklep z panelami i drzwiami wysokiej jakości i jego głównym atutem jest fakt, iż  ma on specjalny dozownik, który jest zamontowany bezpośrednio na mopie, dzięki czemu nie potrzebujemy już żadnych dodatkowych akcesoriów, takich jak wiadro z wodą i płynem do sprzątania, ponieważ właśnie to umieszczamy w dozowniku. Takie rozwiązanie sprawia, że jest nam łatwiej dotrzeć z mopem nawet w te trudniej dostępne miejsca, np. gdzieś po schodami czy w przedpokoju, gdzie ciężko byłoby postawić dodatkowo jeszcze wiadro. Można go używać zarówno na mokro, jak i na sucho, gdy np. chcemy szybko wytrzeć wodę wylaną przez dzieci - właśnie dlatego winylowe panele kuchenne są doskonałym wyborem, ponieważ wyglądają pięknie i są bardzo odporne na różnego rodzaju uszkodzenia.  


Szybkie porządki przed weekendem - o czym trzeba pamiętać?

Wychodzę z założenia, że sobota nie jest dniem tylko do sprzątania, dlatego też staram się sprzątać na bieżąco, czyli w miarę możliwości odkładać rzeczy na swoje miejsce, sprzątać na blacie kuchennym każdego dnia, itp.. Jeśli pogoda dopisuje to latem pranie robię w ciągu dni roboczych, nie zostawiam tego na weekend, tylko na bieżąco piorę od poniedziałku do piątku. Gruntowne porządki staram się zrobić przed weekendem, dlatego też czwartek lub piątek są dla mnie dniem, kiedy to działam na pozostałych obszarach, takich jak:
 • odkurzanie - można to załatwić przy pomocy odkurzacza samojezdnego, który odkurzy za nas
 • mycie podłóg - z mopem  Quick-Step Spray jest szybkie i wygodne 
 • odłożenie zbędnych rzeczy na miejsce - warto to robić na bieżąco, ale zawsze w ciągu pracowitego tygodnia zdarzy się, że coś leży i czeka na "swój czas"
 • porządki w przedpokoju i garderobie
 
* wpis we współpracy z Fachura sklep

Komentarze

 1. Zawsze warto jest skorzystać z takiej pomocy w szybkich porządkach domowych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna sprawa z tymi mopami, na pewno ułatwiają prace:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Taki sprzęt faktycznie może ułatwić i przyspieszyć porządki. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka