Czym terapia osoczem bogatopłytkowym?

 

Na pewno o osoczu bogatopłytkowym słyszało sporo osób. Będzie o nim jeszcze głośniej, ponieważ obecnie jest bardzo szeroko wykorzystywane w kosmetyce. Okazuje się, że świetnie się tutaj odnajduje i nic nie wskazuje na to, że coś miałoby się zmienić. Jak konkretnie jest ono wykorzystywane podczas zabiegów kosmetycznych?

Terapia przy wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego

Zabieg zawsze się rozpoczyna od pobrania krwi od danego pacjenta. Przedział jest tutaj dosyć spory od 6 do 60 mililitrów. Krew trafia w sposób bezpośredni do probówek. Kolejny krok to odwirowanie krwi. Wówczas dochodzi do oddzielenia erytrocytów oraz leukocytów od osocza. Wtedy już osocze bogatopłytkowe jest gotowe.

Osocze jest wstrzykiwane w głąb skóry. Najczęściej lekarze/kosmetyczki wybierają metodą liniową. Co to oznacza? Oznacza to wstrzykiwanie osocza wzdłuż danej zmarszczki, czy też fałdy. Dzięki tego rodzaju pobudzeniu powstaje nowy kolagen. Dzięki niemu dochodzi do regeneracji oraz także rewitalizacji skóry.  O zabiegu tym można poczytać tutaj https://www.wrosinski.pl/zabiegi/osocze-bogatoplytkowe/.

Czy zabieg jest w pełni bezpieczny? Jakich efektów można się spodziewać?

Jeśli mamy pewne obawy co, do bezpieczeństwa tegoż zabiegu, to nie musimy się niczego bać. Zabieg sam w sobie jest w pełni bezpieczny. Jak można się łatwo domyśleć, preparat jest pobierany z naszej krwi, a więc jest to preparat w pełni naturalny. U niektórych osób po zabiegu występuje jedynie zaczerwienienie, czy też delikatna opuchlizna. Jest to całkowicie normalne. Do normalnego funkcjonowania można w zasadzie wrócić od razu. O bolesności w przypadku tego zabiegu również nie ma co mówić. Pamiętajmy, że osoba wykonująca zabieg ten używa kremu znieczulającego. Dla pacjenta jest to bardzo wiadomość.

Czy efekty po zabiegu są w pełni satysfakcjonujące? Jak najbardziej tak. Nie tylko możemy liczyć na ujednolicenie oraz rewitalizację kolorytu naszej skóry. Do tego, dochodzi do poprawy napięcia skóry, gęstości, jak i elastyczności. Zmarszczki staja się mocno wygładzone. Od razu mamy promienny wygląd. Terapia przy wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego, odpowiada za przebudowę kolagenowych włókien. Zabieg sam w sobie jest niezwykle skuteczny. Po jakim czasie efekty są zauważalne? Mniej więcej już po dwóch tygodniach. Czy warto? Jak najbardziej tak. Gdy tylko raz się przekonamy na własnej skórze, jak wygląda nasza skóra po zabiegu, to będziemy chcieli po pewnym czasie zabieg ten powtórzyć.

Jak najbardziej jest to logiczne. Osoby zadowolone nie będą szukały innych zabiegów. Po co szukać alternatywy dla danego zabiegu, skoro z danego rozwiązania jesteśmy zadowoleni, prawda? Zgadza się. Z zabiegu tego korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Co więcej, osoby te są w różnym wieku. Nie trzeba absolutnie czekać, aż nasza skóra będzie dojrzała i narodzą się pewne problemy. Lepiej zareagować wcześniej, aby nie dopuścić do większych zmian. Jest to w pełni oczywiste. Powinniśmy mieć to na uwadze.

 *wpis sponsorowany

Komentarze

  1. Nigdy nie słyszałamo tej terapii. Ciekawe wiadomości mi zaserwowałaś.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka