Ochrona przeciwsłoneczna - usta i twarz - co warto wiedzieć

 O ochronie przed promieniowaniem UV warto pamiętać przez cały rok, ale to szczególnie w okresie letnim kładziemy na nią wzmożony nacisk, bo właśnie wtedy więcej czasu spędzamy bezpośrednio na słońcu, którego promienie dają nam nie tylko opaleniznę. Właśnie dlatego trzeba pamiętać o stosowaniu odpowiednich kremów, które zapewnią ochronę przed słońcem. Sama bardzo dużą uwagę zwracam na to, aby chronić w szczególności skórę twarzy, ponieważ mam skłonność do przebarwień i piegów, które pojawiają się już po kontakcie z pierwszymi wiosennymi promieniami słońca. Właśnie dlatego stosuję zazwyczaj spf 50 do twarzy, ponieważ tak duży filtr przeciw promieniowaniu UV skutecznie chroni skórę mojej twarzy. Wybierając krem ochronny do twarzy zwracam bardzo dużą uwagę na to, aby miał stosunkowo lekką formułę, która sprawi, że będzie się szybko wchłaniał, a w razie potrzeby sprawdzi się również jako krem pod makijaż - duży wybór kremów z filtrami znajdziemy na NOTINO.

USTA 

Stosując ochronę przeciwsłoneczną na skórę twarzy często zapominamy o tym, że o usta również trzeba szczególnie dbać - pod wpływem mocnego działania słońca kolagen się w nich znajdujący ulega zniszczeniu, wpływa to na uszkodzenie ich struktury. Ważne jest by temu zapobiegać stosując produkty ochronne do ust, takie jak  pomadka spf 50 - warto nosić ją przy sobie i nakładać nawet kilka razy dziennie w miarę potrzeb. 


Jakie produkty do ochrony przeciwsłonecznej wybrać?

Obecnie na rynku mamy bardzo dużą różnorodność, jeśli chodzi o produkt z filtrami przeciwsłonecznymi, dlatego wybierając ten najlepszy dla nas warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. Po pierwsze produkty wodoodporne będą bardziej uniwersalne, ponieważ sprawdzą się zarówno na urlopie nad morzem, jak i podczas spacerów w najbliższej okolicy. Po drugie współczynnik ochrony przeciwsłonecznej, czyli spf powinien wynosić minimum 30.  


Kiedy używać kremów z filtrami przeciwsłonecznymi?

Tego typu kremów powinno się używać każdego dnia - nawet wtedy, kiedy jest pochmurno, ponieważ również wtedy jesteśmy narażeni na wpływ szkodliwego promieniowania. Warto o tym pamiętać, ponieważ  wciąż można spotkać się z przekonaniem, że kremów z filtrami używamy tylko w słoneczne i upalne lenie dni. 


Spray, mleczko a może olejek - jaki produkt wybrać?

Produkty zapewniające ochronę przeciwsłoneczną to nie tylko mleczka do opalania z filtrami, na rynku można spotkać produkty w  formie poręcznych sprayów do ciała, która mają lekką konsystencję i są szybkie w użyciu.  Sama bardzo lubię produkty z filtrami w formie olejku, ponieważ chronią i nawilżają skórę jednocześnie. 


*Wpis we współpracy z NOTINO 

Komentarze

 1. Muszę się zaopatrzyć w kosmetyki z ochroną UV😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Używam spf50 na twarz codziennie, a latem do ciała 30 lub 50, w zależności od tego ile czasu planuję spędzić na zewnątrz.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo przydatny wpis. Ochrona skóry jest bardzo ważna, w szczególności dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wysoki filtr SPF na lato to u mnie must have ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ochrona przeciwsłoneczna to podstawa latem! A właściwie wysokich filtrów powinniśmy używać podczas pielęgnacji twarzy przez cały rok, niezależnie od pory roku czy pogody :))

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo przydatny wpis zwłaszcza, że na dworze robi się coraz cieplej . Na co dzień sama stosuję krem z filtrem 50 koreańskiej marki Enough- który uwielbiam :-) Mam jasną karnację i staram się ją chronić jak mogę :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że to bardzo ważny wpis. :) Sama już teraz zaczynam używać wysokiego filtru SPF.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo przydatny post, też ciągle spotykam się z przekonaniem, że filtry używa się tylko latem, ja je używam codziennie niezależnie od pogody.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja muszę się zaopatrzyć w kosmetyki ochronne, bo zaraz będą plaże, spacery i o przypieczenie nie trudno!!

  OdpowiedzUsuń
 10. Nauczyłam się w końcu korzystać z SPF 50 :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja dodatkowo staram sie wybierać pomadki z filtrem.

  OdpowiedzUsuń
 12. Produkty ochronne do ust z SPF to nie tak łatwo znaleźć, zwłaszcza stacjonarnie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Mój ulubiony SPF to SPF 50

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka