5 sposobów na udane ferie w górach

 

Ferie zimowe to idealny moment na wyjazd w góry dla wielu osób. Co jednak robić, by były one udane i urozmaicone? Oto 5 sposobów na udane ferie w górach.

Ferie zimowe to idealny moment na wyjazd w góry dla wielu osób. Co jednak robić, by były one udane i urozmaicone? Oto 5 sposobów na udane ferie w górach.

1. Wybór pensjonatu

Nie trzeba chyba tłumaczyć, dlaczego od miejsca noclegowego zależy, czy nasz wyjazd będzie udany. Należy dokładnie przyjrzeć się ofercie danego miejsca, dla przykładu pensjonat Karkonoski SPA*** ma idealnie ułożony pakiet właśnie pod wyjazd na ferie w Karpaczu. Dowóz SKI BUS-em na kompleks narciarski Kopa – Śnieżka zdecydowanie ułatwia dotarcie na stok dla miłośników sportów zimowych, a oferta SPA przyda się dla zmęczonego organizmu po całym aktywnym dniu spędzonym poza pensjonatem.

2. Spacery po górach

Dla osób, które nie przepadają ani za nartami, ani za snowboardem, spacery po szlakach górskich to idealna alternatywa aktywnie spędzonych ferii. W okresie zimowym pasma górskie zachwycają jeszcze bardziej. Tak pięknych widoków nie da się opisać- trzeba je zobaczyć na własne oczy. W Karpaczu łatwo znaleźć odpowiedni szlak dostosowany do trudności trasy.

3. Zwiedzanie

Warto przede wszystkim wybrać ciekawe miasto, w którym można nieco pozwiedzać. Muzea, galerie sztuki czy zabytki to dobry sposób na spędzenie ferii. W górach można znaleźć wiele ciekawych miejsc, starych schronisk czy innych punktów z historią.

4. Skosztowanie lokalnego jedzenia

Podczas wyjazdu w góry nie można odmówić sobie pójścia do restauracji spróbować lokalnego jedzenia. Prawdziwe góralskie przysmaki można skosztować tylko na miejscu- w sercu gór. Wybór dobrej restauracji z przejrzystym widokiem na góry zdecydowanie zapadnie w pamięć
wielu osobom i sprawi, że chętnie będzie chciało się wracać do tego miejsca.

5. Relaks w basenach termalnych

Dla osób pragnących zaczerpnięcia relaksu, najlepszą opcją będą baseny termalne. Idealny wypoczynek gwarantowany. Po długich dniach na stoku, czy na mieście podczas zwiedzania, przyda się chwila odpoczynku.

*Wpis w ramach współpracy

Komentarze

  1. o fajnie ;D na wakacje też by był spoko :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Baseny termalne najlepsze, po spacerze na górskim szlaku to relaks.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka