JuraPark Solec Kujawski - miejsce na rodzinną wycieczkę

Okres letnio-wakacyjny to bardzo dobra okazja ku temu, aby wybrać się na rodzinną wycieczkę. W dzisiejszym wpisie chcę Wam przybliżyć miejsce idealne na takową wycieczkę - mowa o JuraPark Solec Kujawski, który udało mi się odwiedzić wraz z rodziną w ostatni weekend.Przydatne informacje
 • ADRES:
JuraPark Solec
ul. Sportowa 1
86-050 Solec Kujawski
 • GODZINY OTWARCIA - CZERWIEC
Poniedziałek-Piątek 9:00-18:00
Sobota-Niedziela 10:00-19:00

ATRAKCJE 

JURAPARK SOLEC jest bardzo bogatym miejscem, jeśli chodzi o ofertę atrakcji dla dzieci. Oczywiście główną i najważniejszą atrakcją są dinozaury, które poznajemy spacerując parkiem dinozaurów. Troszkę obawiałam się tego, czy Jasiek nie będzie się bał tych ogromnych dinozaurów , ale okazało się, że zupełnie niepotrzebnie - bardzo mu się podobało i chętnie je "straszył". Przygotowując się do tego  spaceru przez las warto zaopatrzyć się w jakiś produkt przeciw komorom, których było tam dość sporo.


Muzem Ziemi - bardzo ciekawe miejsce, wiele eksponatów, które wyglądając zachwycająco. Szczególnie rekonstrukcja ogromnego mamuta zrobiła na mnie duże wrażenie, chociaż moje dzieci podeszły do niego z dystansem i chyba nawet trochę się go bały. Na uwagę zasługuje również odwzorowany 13 metrowy  szkielet dinozaura - nie można obok niego przejść obojętnie.


Przechodząc przez muzeum po drodze znajdziemy Ogród Zimowy - zrobił on na mnie ogromne wrażenie i sama chciałabym taki mieć. Cały przeszklony z bujną roślinnością ma niepowtarzalny klimat.


Kino Emocji Cinema 5D - jest to połączenie trójwymiarowego obrazu z innymi wrażeniami, takimi jak efekty: dźwiękowe, ruchowe, dotykowe oraz zapachowe. Muszę przyznać, że uwielbiam te krótko metrażowe filmiki puszczane w takich mini kinach i jest to dla mnie super sprawa.


Park Rozrywki oraz Plac Zabaw, czyli to co dzieci lubią najbardziej. Jasiek szalał na placu zabaw, wiele zjeżdżalni, huśtawek itp. sprawiły że miał tam co robić. Łucja skorzystała również z atrakcji w Parku Rozrywki, jedno jest pewne - ciężko było ich stamtąd wyciągnąć.


Restauracja Jaskiniowa - po zaliczeniu wszystkich atrakcji warto pomyśleć o posiłku, a najlepszym wyborem będzie smaczny obiad w Restauracji Jaskiniowej, która jest położna na terenie JuraParku. Wystrój jest prawdziwie "jaskiniowy", dostosowany do klimatu całego parku. Co do samego posiłku - bardzo nam smakowało, z pewnością mogę polecić to miejsce.


JuraPark Solec Kujawski jest idealnym miejscem na rodzinną wycieczkę - można pospacerować, obejrzeć ciekawe eksponaty, a nawet iść do kina i na plac zabaw, wszystko to wystarczy dopełnić smacznym posiłkiem i mamy cudowny dzień z rodziną.


Komentarze

 1. byłam w solcu ale dawno temu, to przede wszystkim atrakcje dla dzieci. fajnie i rodzinnie można spędzić czas

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale super miejsce, muszę kiedyś wstąpić!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy rodzinę w Solcu i wielokrotnie odwiedzaliśmy już JuraPark :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Byłam w tym parku. Świetne miejsce, również polecam! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W takim miejscu trudno się nudzić :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka