O czym należy pamiętać, gdy planujemy wylot na wakacje ?

Zbliża się sezon wakacyjny - wiele osób planuje wylot na wakacje, często będzie to pierwsza podróż samolotem - która wciąż również przede mną. W dzisiejszym wpisie przygotowałam zestawienie kilku rzeczy, o których należy pamiętać przed wylotem na wakacje. 

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, o jakiej musimy pamiętać to to, aby zabrać ze sobą wszystkie niezbędne dokumenty, ubezpieczenia czy też paszport jeśli jest wymagany. Bez tego nie ruszymy z miejsca. Niektóre linie lotnicze wymagaj a tego, by samemu wydrukować kartę pokładową  i mieć ją przy sobie w wersji papierowej.


Kolejna rzecz to bagaż - trzeba sprawdzić jakie limity bagażowe ma dana linia lotnicza. Najczęściej można to sprawdzić na stronie internetowej danej linii lotniczej.


Na lotnisko możemy dotrzeć na wiele sposobów - taksówką lub też można poprosić kogoś z rodziny o zawiezienie nas na lotnisko. Nie mniej jednak nie są to najwygodniejsze opcje - szczególnie, gdy wylatujemy z miejsca, do którego musimy kawałek dojechać. W takiej sytuacji warto skorzystać z opcji parkingu długoterminowego, taką usługę proponuje https://orangeparking.pl/  przy lotnisku Kraków Balice - jest to bardzo wygodna opcja, z której warto skorzystać. Zostawiamy nasz samochód na parkingu przylegającym do lotniska, który jest chroniony całodobowo - dzięki czemu możemy spokojnie lecieć na wakacje.

Komentarze

 1. Temat podróży samolotem z dziećmi jeszcze przede mną.. Ale chyba nie w tym roku ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. dokumenty i portfel to najważniejsze! Całą resztę da się kupić

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze nie lecieliśmy nigdzie samolotem, za granicą z córką byliśmy tylko w Czechach :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze się boje że zapomnę najważniejszego biletu i dokumentów :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Aby mieć pieniądze i wszystko idzie załatwić :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobre rady. ;) Polecam zawsze zabierać ze sobą paszport, nawet w podróżach po Europie. Ja tego nie zrobiłam i wylądowałam w konsulacie w Barcelonie. ;D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka