Pomysł na aktywny wypoczynek, czyli spływ Dunajcem w Pieninach!

Każda okazja do wypoczynku jest dobra - nie ważne czy to szybki wyjazd podczas długiego, majowego weekendy, czy też zaplanowany wcześniej  urlop. Ważne, że jest to czas, który przeznaczamy na odpoczynek i na naładowanie baterii. Z drugiej strony nie każdy jest "kanapowcem", który podczas urlopu spędza całe dnie na kanapie przed telewizorem. Dla wielu osób odpoczynek oznacza bycie aktywnym, do takich form spędzania czasu z pewnością należą spływy Dunajcem. Idealna forma rozrywki, która dostarcza mnóstwo niesamowitych wrażeń oraz ogromną dawkę adrenaliny. Co więcej, piękny krajobraz rozpościerających się wokół gór sprzyja dobremu samopoczuciu. 

Decydując się na wyjazd w Polskie góry nie każdy nastawia się na chodzenie po górach, bo przecież nie jest to dla każdego, nie wszyscy to lubią, a odwiedzają góry, by podziwiać je z okien lub z zewnątrz. Nie mniej jednak wiele osób lubi adrenalinę, chciałoby coś przeżyć, doświadczyć czegoś nowego - właśnie dla nich bardzo dobrym pomysłem jest spływ Dunajcem. Muszę się przyznać, że i mnie on kusił, gdy byłam w okolicach Pienin i teraz trochę żałuję, że się wtedy nie zdecydowałam. No, ale wszystko jeszcze przede mną :)


Firma Fun Time ma w swojej ofercie spływy przełomem Dunajca - rafting oraz spływy kajakiem. 
 • Rafting to nic innego jak spływ po rzece specjalnym pontonem - jest to bardzo ciekawy sport ekstremalny, który wymaga pracy całego zespołu. Możesz wybrać się na wycieczkę ze znajomymi, z rodziną, czy zorganizować świetną imprezę. Naprawdę uważam, że jest to świetny pomysł.   
 • Spływ kajakiem to już indywidualna sprawa i według mnie wyższy poziom wtajemniczenia, w tym przypadku trasę pokonuje się samemu - ale przed przystąpieniem do niej należy przejść odpowiednie szkolenie 


Dla kogo spływ Dunajcem ? 
 • tak naprawdę odpowiedź jest bardzo prosta - dla każdego, choć jest to duże uogólnienie 
 • dla każdego, kto lubi poczuć adrenalinę
 • dla fana sportów ekstremalnych 
 • dla grup zorganizowanych, np. firmowy spływ kajakowy

Mogłoby się wydawać,  że takie rejsy przełomem Dunajca to coś bardzo trudnego - jednak okazuje się, że brać w nich udział mogą już 5 letnie dzieci. Ważne jest również wparcie specjalistów, którzy przygotowują całą ekip do pokonania trasy. Planując wakacyjne wyjazdy w polskie góry warto wziąć pod uwagę skorzystanie z możliwości przeżycia  czegoś nowego, wyjątkowego - czymś takim z pewnością są spływy Dunajcem.

Komentarze

 1. Choć lubię adrenalinę to jednak spyw Dunajcem nie jest dla mnie.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna sprawa, jeżeli jeszcze jest to pod fachową opieką to bym też spróbowała takiego spływu...
  Świetne zdjęcia :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa opcja wypoczynku:) Ostatnio jednak marzy mi się jakaś plażing:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow. Świetna propozycja, a góry magiczne. Chętnie spędziłabym i ja tak czas :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Najlepszy przykład na to, że w polskich górach można uprawiać sporty inne, niż trekkingi ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratulacje, że i z Tobie sie udało.

  Zgadzam się, że to miejsce dla każdego. Każdy kto się zdecyduje wie na co się pisze i da z siebie wszystko= poradzi sobie. Na pewno nie jest łatwo, ale dzięki temu możemy pracować np. nad naszą samooceną.

  OdpowiedzUsuń
 7. Właśnie dzisiaj z żoną rozmawialiśmy o spływie Dunajcem. Jesteśmy w okolicach Sandomierza i przez moment zastanawialiśmy się nad propozycją krótkiego spływu tratwami. Wybraliśmy jednak kopalnię krzemienia pasiastego, ale spływ nadrobimy w Pieninach, może jeszcze w tym roku. Ta relacja zrobiła nam jeszcze większy apetyt.

  OdpowiedzUsuń
 8. Oj tak, uwielbiam spływy kajakowe. Jak dla mnie najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu no i przede wszystkim spędzanie go aktywnie. Spływy kajakowe na Podlasiu lubimy ze znajomymi najbardziej, ale może warto coś zmienić ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka