Jak przetrwać z małym dzieckiem w szpitalu? - zestaw kreatywny

Jak wiecie, bo pisałam Wam o tym TUTAJ, spędziłam z moimi dziećmi trochę czasu w szpitalu. W dzisiejszym wpisie chciałam Wam pokazać zabawkę, a właściwie zestaw kreatywny, który znacznie nam ten pobyt ułatwił. W szpitalu trudno jest zapanować nad małą dziewczynką, która jest wszystkiego ciekawa i która szybko się nudzi. A muszę przyznać, że właściwie cały czas spędzaliśmy w pokoju - tak naprawdę to ze strachu, bo nie chciałam, żeby moje dzieci czymś się zaraziły na szpitalnym korytarzu, a niestety bardzo często się to zdarza.Zestaw kreatywny dla Łucji zamówiłam już jakiś czas temu na Rosegal, przyszedł do mnie na krótko przed tym, jak trafiliśmy do szpitala, czekał sobie w domu na zrobienie zdjęć. Przypomniało mi się o nim w trakcie naszego pobytu w szpitalu, gdy już nie miałam pomysłu, jak zająć Łucję, a przecież do opieki miałam jeszcze Jasia.


Zestaw kreatywny składa się z drewnianego pudełka z dwustronną magnetyczną tablicą i magnetycznymi układankami. Daje wiele możliwości zabawy. Można rysować kreda po tablicy lub z drugiej strony specjalnym pisakiem, który łatwo się ściera. Jednak największą radość i zabawę dają magnetyczne układanki. W pudełku znajduje się książeczka z wzorami do układania- świetna sprawa. Łucja bardzo chętnie odtwarzała obrazki z wzorów - początkowo musiałam jej pomagać, a później świetnie radziła sobie już sama.


Muszę przyznać, że ten zestaw kreatywny jest obecnie jedną z ulubionych zabawek Łucji. Z pewnością mogę polecić Wam zakup tego typu zestawu dla małego dziecka- daje dużo radości i pomaga rozwijać wyobraźnię, bo przecież dziecko może wymyślać również swoje własne „kompozycje” i tworzyć obrazki. Znalazłam jeszcze zestaw z budynkami oraz zestaw ze zwierzątkami - chyba zamówię jeszcze jakiś dla Łucji.

Komentarze

 1. lepiej nie trafiać do szpitala... :( dobrze , że wy już w domu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lepiej nie trafiać do szpitala :-( Zdrówka :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Extra taki zestaw kreatywny, oczywiście okoliczności bardzo nie przyjemne, ale to fakt lepiej zająć czymś dzieciątko, niż żeby coś załapało od innych na korytarzu :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajnie wygląda ten zestaw, szczerze powiedziawszy, to żałuję, że mama mi takiego, w dzieciństwie, nie dawała jak nie miała czasu :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakie szczęście, że moje dziecko nigdy nie było w szpitalu i prawie wogóle nie chorowało.

  OdpowiedzUsuń
 6. Podejrzewam, że to prawdziwe wyzwanie dla rodziny... Fajnie, że masz sposoby na przetrwanie, z pewnością wielu rodziców z nich skorzysta :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Też mamy podobny zestaw i mogę potwierdzić, że jest świetny :) my często do niego wracamy :D A Wam życzę, abyście teraz tylko i wyłącznie korzystali z niego w domku w 100% zdrowiu :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny pomysł, ważne by zająć jakoś czas maluchowi :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam takie zabawki magnetyczne.

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam dokładnie taki sam zestaw kreatywny w domu a właściwie moja bratanica ma :) Jaka śliczna dziewczynka :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Takie zestawy pomagały nam przetrwać ciężkie chwile w szpitalu.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie zazdroszczę pobytu w szpitalu, ale ten zestaw na podobne okoliczności naprawdę jest doskonały!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka