Piękny album "Biblia w malarstwie" Bożeny Fabiani

Nie jestem żadnym znawcą sztuki czy malarstwa, nie jestem też w tym temacie na bieżąco, ale nie zmienia to faktu, iż bardzo lubię oglądać obrazy. Właśnie dlatego do moich zbiorów trafił kolejny piękny album, w którym znajdziemy sztukę inspirowaną Pismem Świętym. Mowa o albumie "Biblia w malarstwie" Bożeny Fabiani.
Biblia w malarstwie 
 • Autor: Bożena Fabiani
 • Wydawnictwo PWN, książka do kupienia w księgarni internetowej TUTAJ 
 • Album w formacie A4 w twardej oprawie
 • ilość stron: 402
 • ISBN: 978-83-01-19436-9

Książka "Biblia w malarstwie" dotyczy sztuki inspirowanej Pismem Świętym, jest podzielona na dwa części. Pierwsza część dotyczy Starego Testamentu i autorka opisuje w nim przeróżne dzieła - zarówno te zadziwiające i niezrozumiałe, jak i te wzniosłe i okrutne. W drugiej części znajdziemy dzieła dotyczące wydarzeń z Nowego Testamentu, autorka zachowuje tutaj układ chronologiczny, który jest zgodny z wydarzeniami  z życia Jezusa Chrystusa. Ciekawostką jest fakt, iż autorka przytacza w narracji wiersze, które są inspirowane Ewangelią.

Każdy rozdział to mieszanina dwóch elementów. Po pierwsze jest to tekst opisujący konkretne wydarzenia, a po drugie to obrazy, które idelnie wpasowują się w daną tematykę. Autorka w umiejętny sposób zachowała równowagę pomiędzy tymi dwoma elementami .


Album "Biblia w malarstwie bardzo przypadł mi go gustu. Jest pięknie wydany, dzięki czemu spodobał mi się. Ogląda się go  przyjemnością, a że do tego jest opatrzony ciekawymi tekstami to działa to tylko na jego korzyść. Ważną rolę ogrywa również fakt, iż książka ta będzie idealnym prezentem dla tego, kto choć trochę interesuje się malarstwem Biblijnym. 

Komentarze

 1. ciekawa książka
  https://hyggelifestyle.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. O fajna :) Koleżanka uwielbia takie klimaty, pewnie by się ucieszyła z takiego prezentu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny album, warto mieć go w swojej biblioteczce.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mysle, ze nie ogarnelabym tej ksiazki. Ani temat malarstwa, ani biblii nie jest mi szczegolnie bliski czy fascynujacy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękny album! Mimo, że nie interesuje się malarstwem biblijnym i mało na ten temat wiem, z chęcią bym obejrzała.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka