5 sposobów na efektywną naukę języka angielskiego - łatwo i przyjemnie

Znajomość języka angielskiego w dzisiejszych czasach to absolutna podstawa - chyba każdy się ze mną zgodzi. Często jest wymagana, gdy szukamy pracy, przydaje się, gdy wyjeżdżamy na wakacje, a i w życiu codziennym często mamy kontakt z językiem angielskim - to jest po prostu nieuniknione. Ja sama niestety trochę zaniedbałam sprawę, ostatni poważny kontakt z językiem angielskim miałam kilka lat temu, gdy zapisałam się na kurs negocjacji w biznesie. Zrobiłam to dla siebie, ponieważ w pracy nie mam potrzeby używania języka angielskiego. W dzisiejszym wpisie przygotowałam dla Was zestawienie 5 łatwych sposobów na efektywną naukę języka angielskiego.5 sposobów na efektywną naukę języka angielskiego

 • 1. Kurs języka angielskiego za granicą - wyjazdy na obozy językowe to świetna sprawa, to nie tylko nauka języka, ale również forma odpoczynku, urlopu. Ciekawą ofertę obozów językowych na Malcie można znaleźć na http://angloville.pl/na-malcie/ - oferują oni wyjazd połączony z nauką języka w cudownym otoczeniu - taka nauka to by mi się podobała :) 
 •  2. Oglądanie ulubionych seriali i filmów po angielsku -  wielokrotnie oglądałam seriale w oryginale, ale bez polskich napisów oczywiście, muszę powiedzieć, iż jest to bardzo fajna sprawa. Pamiętam, że przygotowując się do matury - o tym jak dawno temu to było nawet nie chcę myśleć - oglądałam tylko i wyłącznie filmy i seriale w ten sposób, muszę przyznać, że jest to świetne rozwiązanie, ponieważ mimowolnie łapiemy nowe słówka i zwroty.
 
 
 • 3. Czytanie zagranicznych blogów i ogólnoświatowych serwisów - wśród moich ulubionych blogerek jest też kilka tych zagranicy zagranicznych, które prowadzą swoje blogi po angielsku, czytając je również uczę się języka - nie korzystam z tłumacza stron :)
 • 4. Kupowanie czasopism i książek po angielsku - mogłoby się wydawać, że wymaga to bardzo dobrej znajomości języka, jednak to nieprawda, już na etapie średniej znajomości danego języka można śmiało sięgać po lekturę w tym języku. Czasopisma można bez problemu zamówić, a książki upolować np. w SH - tak, tam też zdarzają się książki i to nawet ciekawe, pierwszą książkę po angielsku w mojej biblioteczce mam właśnie z SH - była to jakaś powieść, którą łatwo się czytało.
5. Fiszki - to najlepsza metoda do nauki pojedynczych słówek, są to dwustronne karteczki, które z jednej strony mają dane słowo, a na odwrocie jego tłumaczenie, dodatkowo opatrzone są popularnymi frazami i zwrotami z danym słowem. Jest to fajna, dorywcza metoda, która pozwala każdego dnia poznawać nowe słowa.

Znacie opisane przeze mnie metody nauki języka angielskiego ? 

Komentarze

 1. ja oglądam vlogi po angielsku ;)

  Pozdrawiam i życzę miłego weekendu! :)
  ANRU,

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj dawno się juz nic nie uczyłam po angielsku chociaż moja 5 latka zaczyna się interesować więc przypominamy sobie słówka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Najważniejsze to czynne używanie języka. Sam kurs za granicą niewiele da jeśli nie będziemy na codzień czynnie używać języka. Sama mówię biegle po angielsku, a dobrze po niemiecku i hiszpańsku, ale jeśli nie używam tych języków to szybko mi one uciekają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety to prawda, najważniejsze jest ciągłe używanie języka

   Usuń
 4. Fiszki super sprawa. Choć jeżeli chodzi o naukę języka angielskiego to idzie mi opornie. Pora to zmienić. Warto zainwestować w swój rozwój.

  OdpowiedzUsuń
 5. Najlepiej wyjechać. Tak jak ja;-) pojechałem podszkolić język i zostałem. A tek serio,
  mega wpis.pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Matyś nie pamiętam, kiedy ostatni raz się uczyłam języka :) Ale owszem chyba wykorzystywałam wszystkie możliwe sposoby. Dużo robi nauczyciel. Dobry nauczyciel, który zaraża miłością do języka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Muszę spróbować fiszek, wielu znajomych od dawna mi je poleca. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fiszki tak no i rozmowa w tym języku ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka