Dlaczego magnez jest tak ważny dla naszego zdrowia ?

Czujemy się nerwowi, zmęczeni, łapią nas skurcze mięśni - wielu z nas ma takie objawy, szczególnie teraz jesienią, a często przyczynia się do nich brak magnezu w naszym organizmie. Ja sama przez całą ciążę brałam sporą ilość różnego rodzaju witamin, w tym również magnezu. Teraz karmię piersią, więc również pilnuję tego, aby dostarczyć sobie i mojemu synkowi odpowiednich składników mineralnych i witamin. Jednak często zapominamy o tym, że jest to potrzebne - w dzisiejszym wpisie chcę Wam przybliżyć temat magnezu i dlaczego jest tak ważny dla naszego organizmu.


Oznaki niedoboru magnezu w naszym organizmie:
 • problemy ze snem - bezsenność i trudności w zasypianiu
 • skurcze mięśni, w tym tzw. tiki nerwowe czy drgania powieki 
 • bóle oraz zawroty głowy 
 • problemy z koncentracją
 • ogólne osłabienie, czyli ten stan, kiedy mówimy, że "nie mamy siły na nic" 
 • ogólne rozdrażnienie i stan niepokoju

  Powyżej zostały wymienione tylko niektóre czynniki świadczące o braku magnezu, a jest ich znacznie więcej, gdyż ma on wpływ na nasze ogólne funkcjonowanie i przyczynia się do różnych stanów osłabienia i zmęczenia organizmu. 


Ciekawostką jest, iż często mówi się, iż kobiety z niedoborem magnezu rodzą dłużej, m.in. właśnie dlatego w czasie ciąży przyjmuje się jego spore ilości. Zresztą ja sama w każdej ciąży - szczególnie pod koniec brałam go bardzo dużo. Warto pamiętać, iż przyswajanie magnezu utrudnia cukier, a duże ilości kawy wypłukują go z naszego organizmu.


Magne-B6 Active – unikatowa kompozycja z wysoce przyswajalnym magnezem, witaminą B6 oraz kwasem foliowym w formie rozpuszczalnych w ustach granulek. Rekomendowany dla osób, które szukają wsparcia w walce ze stresem.


 Warto zajrzeć na stronę stresozaradni.pl - dowiecie się tam, jak przekuwać stres w działanie !

http://www.stresozaradni.pl/#

*Wpis powstał we współpracy z Magne-B6 ACTIVE

Komentarze

 1. U mnie z początkiem jesieni pojawiły się wszystkie objawy braku magnezu.. na szczęście zareagowałam szybko i po kilku dniach wróciłam do siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ci którzy piją kawę lub narażeni są na duży stres koniecznie powinni suplementować magnez

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też mam niedobór magnezu - i czasami faktycznie sama zmiana diety nie wystarczy, więc trzeba się suplementowac. Bardzo podoba mi się ta forma granulek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja w ciąży miałam straszne niedobory magnezu - łapały mnie skurcze nóg i okropnie drżała mi powieka. Na szczęście lekarz przepisał mi odpowiedni suplement i wszystko zniknęło.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie nie trzeba przekonywac :)
  Jak czuję , że za szybko padam ze zmęczenia i wciąż mam ochotę na orzechy to ewidentnie mam brak magnezu :) Tez znowu robię sobie kurację!

  OdpowiedzUsuń
 6. Trzeba uzupełniać braki magnezu, pod kontrolą lekarza i zgodnie z jego wskazówkami.

  OdpowiedzUsuń
 7. A właśnie największym wrogiem jest stres, niszczy nas nie tylko psychicznie, ale i fizycznie, trzeba mu się przeciwstawiać. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fakt, magnez jest dla organizmu bardzo ważnym składnikiem. Nie mam pojęcia czy mam jego niedobory, bo niektóre z symptomów które opisujesz przynosi mi po prostu jesień. Generalnie nie zwykłam się niczym suplementować, a wszelkie tabletki łykam tylko wtedy kiedy naprawdę muszę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Powinnam brac magnez, ale jakoś nie umiem robić tego regularnie :D Zapominam o tym ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja chyba mam objawy niedoboru. Czas na badania krwi ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. -Nie tylko magnez warto stosować w czasie stresu i bezsenności. Ja stosuję i również są skuteczne. Pomagają mi z codziennym stresem

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka