Mezoterapia igłowa - szybka poprawa kondycji skóry

 

SkyClinic diamentem wśród klinik

Klinika SkyClinic to miejsce szczególne na mapie placówek zajmujących się medycyną estetyczną oraz przeszczepami włosów. Zauważyli to nie tylko klienci, ale również system ARTAS USA, który oznaczył to miejsce statusem ,,diamentowej kliniki''. Odznaczanie to w szczególności zostało przyznanie placówce, dzięki personelowi, który ma wieloletnie doświadczenie w zakresie wykonywania usług medycyny estetycznej.

Zabiegi wykonywane w klinice zwalczają problemy na każdym obszarze ciała. Wśród najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej wykonywanych w klinice znajdują się zabiegi:

  • na twarz — oczyszczanie wodorowe, lipoliza iniekcyjna, nici liftingujące PDO, HIFU;
  • na zmarszczki — toksyna botulinowa, mezoterapia igłowa, dermapen, osocze bogatopłytkowe;
  • na rozstępy — laserowe usuwanie rozstępów, karboksyterpia;
  • zabiegi wyszczuplające — przeszczep tłuszczu, liposukcja ultradźwiękowa;
  • zabiegi na włosy — przeszczep brwi, włosów, brody, fibryna bogatopłytkowa.

Oprócz typowych zabiegów klinika SkyClinic prowadzi szkolenia z zakresu transplantacji włosów dla innych lekarzy.

Substancje aktywne kluczem do sukcesu

Przemysł kosmetyczny w obecnych czasach stanowi bardzo duże wyzwanie dla producentów kosmetycznych. Preparaty zawierające coraz to nowsze formuły oraz odpowiednio dobrane substancje aktywne przy dodatkowym wsparciu właściwych nośników mają przede wszystkim docierać do źródła problemu i go zniwelować. Barierą dla wszystkich substancji aktywnych jest ludzki naskórek. Część z nich nie jest w stanie przeniknąć w głąb skóry. Na absorpcję składników ma wpływ wiele czynników, w tym wiek i stan skóry, nawilżenie skóry czy sama budowa substancji chemicznej. Zwiększenie wchłaniania przez naskórek drogocennych składników pozwala uzyskać właściwe efekty estetyczne i pielęgnacyjne.

Zabieg mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa to niechirurgiczny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który znany jest od lat 50. XX wieku. Początkowo zabieg mezoterapii igłowej był stosowany na miejsca zmienione chorobowo i miał przynieść ulgę w bólu. Niedługo po tym okazało się, że wykonanie zabiegu mezoterapii igłowej ma doskonały wpływ na leczenie niektórych schorzeń dermatologicznych. Obecnie, w medycynie estetycznej i kosmetologii zabieg mezoterapii igłowej wykorzystuje się w celu poprawy napięcia skóry, przywrócenia estetycznego wyglądu oraz przeciw wypadaniu włosów.


Początki zabiegu mezoterapii igłowej

Sama mezoterapia swój początek miała już w 1952 roku. To właśnie wtedy Michel Pistor — francuski lekarz, po raz pierwszy podał prokainę pacjentowi z zaburzeniami słuchu, wykonując wielokrotne, powierzchowne nakłucia wokół małżowiny usznej. Nazwę ,,mezoterapia'' wprowadził ów lekarz, tym samym określając metodę leczenia schorzeń. Lata 70. XX wieku przyniosły mezoterapii nowy wydźwięk i zaczęto ją stosować w dermatologii estetycznej. Mezoterapia ma swoich przeciwników, jak i zwolenników. Z pewnością nie można zaprzeczyć, że pozwala ona ominąć warstwę rogową naskórka i dostarczyć precyzyjnie składnik, który następnie trafia do odpowiednich komórek skóry. Obecnie stosuje się trzy metody mezoterapii:

  1. mezoterapia igłowa,
  2. mezoterapiamikroigłowa,
  3. mezoterapia bezigłowa.

W jakim celu wykonuje się zabieg mezoterapii igłowej?

Zabieg mezoterapii igłowej ma bardzo szerokie zastosowanie. Mezoterapia igłowa przeznaczona jest do każdego rodzaju skóry twarzy bądź skóry głowy, w tym przede wszystkim do cer dojrzałych i suchych. Mezoterapia igłowa jest świetnym sposobem na ujędrnienie skóry oraz redukcję przebarwień. Wskazana jest ona również dla pacjentów, którzy skarżą się na wiotkość skóry czy wypadające włosy. Mezoterapia wpływa także na regulację pracy gruczołów łojowych. Mezoterapią igłową można również nawilżyć skórę szyi, dekoltu czy grzbietów rąk. Jest ona również szeroko stosowana jako wspomagacz w walce z rozstępami.

Co zawierają koktajle do mezoterapii?

Kwas hialuronowy to podstawowy składnik preparatów wykorzystywanych podczas zabiegu mezoterapii igłowej. Warto wiedzieć, że skóra wraz z upływającym czasem przechodzi w proces starzenia. Produkuje ona coraz mniej kwasu hialuronowego oraz kolagenu. Kwas hialuronowy usieciowany to związek naturalnie występujący w naszej skórze. Jego działanie polega na wiązaniu wody. I tak jedna cząsteczka kwasu jest w stanie związać około 250 cząsteczek wody. Dzięki temu efekty mezoterapii igłowej to przede wszystkim ujędrnienie, rewitalizacja oraz ujednolicenie kolorytu w obszarze, który poddawany jest zabiegowi.

Koktajle z kwasem hialuronowym to nie jedyne aktywne składniki podawane podczas zabiegu mezoterapii. Oprócz tego są one bogate w witaminy A, C, E, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne. Dostarczane podczas zabiegu witaminy nie podlegają procesowi utleniania i powodują zwiększenie produkcji nowych włókien kolagenowych.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa należy do zabiegów niechirurgicznych. Zatem jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Zabieg polega na wykonywaniu nakłuć za pomocą cienkiej igły w powierzchownych warstwach skóry. Do komórek wstrzykiwany jest kwas hialuronowy, który w następstwie pobudza syntezę kolagenu oraz naturalne procesy regeneracyjne. Same nakłucia nie są bardzo bolesne, jednak przed planowanym zabiegiem nakładany jest krem znieczulający, który pozwoli uniknąć dyskomfortu osobom bardzo wrażliwym. Dzięki temu mezoterapia igłowa jest zabiegiem bezbolesnym. Mezoterapię igłową wykonuje się przez około 30-60 minut. Czas wykonania zabiegu uzależniony jest przede wszystkim od obszaru zabiegowego. Należy wiedzieć, że po wykonaniu zabiegu mezoterapii igłowej należy zabezpieczać skórę kremem ochronnym z odpowiednim filtrem UV. Skutkami ubocznymi mezoterapii może być lekko zaczerwieniona skóra oraz niewielkie siniaki, które znikają po kilku dniach.

Jak przygotować się do zabiegu?

Aby zabieg medycyny estetycznej przyniósł oczekiwane efekty, powinniśmy się do niego dobrze przygotować. Do zabiegów mezoterapii igłowej warto podejść rozsądnie. Pamiętajmy, że medycyna estetyczna to coraz szybciej rozwijająca się dziedzina nauki. Wskutek czego wiele osób decyduje się na wykonywanie zabiegów, dlatego też istotny jest wybór doświadczonego i odpowiedzialnego specjalisty. Dodatkowo do wykonania mezoterapii igłowej muszą zostać użyte preparaty zawierające wysokiej jakości składniki.

Przed planowanym zabiegiem nie zaleca się korzystania z sauny oraz solarium. Mezoterapia przynosi największą skuteczność nawilżenia skóry po wykonaniu serii zabiegów, których częstotliwość powinna zostać dobrana indywidualnie. Działanie mezoterapii jest widoczne już po pierwszych zabiegach. Zniwelowane zostaje zwiotczenie skóry oraz następuje redukcja zmarszczek.

Jak często warto wykonać zabieg mezoterapii igłowej?

Najczęściej zadawane pytania dotyczą powtarzalności zabiegu. Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku czynników. Najważniejszym z nich jest produkt, który zostaje wykorzystany podczas zabiegu mezoterapii igłowej. Najczęściej jednak jest to seria, która składa z minimum 3, a maksimum 7 zabiegów medycyny estetycznej — mezoterapii igłowej. Zabiegi powinny zostać wykonane w odstępach 3 tygodni, a po upływie 6 miesięcy warto wykonać zabieg przypominający, który wzmocni efekty, a utrata jędrności skóry nie będzie nas dotykać.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej. Wśród nich wymienia się w szczególności alergie. Ponadto zabieg nie powinien być wykonywany u kobiet karmiących piersią. Przeciwwskazaniem do mezoterapii jest również opryszczka, stan zapalny skóry, choroby nowotworowe oraz stosowanie niektórych leków.

 *wpis sponsorowany

Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka