Program Budowania Pozytywnej Samooceny wśród nastolatków - Dove Self-Esteem Project

Bycie nastolatkiem nigdy nie było łatwe - jest to czas największych zmian, które zachodzą zarówno w wyglądzie, jak i w psychice; ale w dzisiejszych czasach - pełnych różnorakich bodźców i przekazów , jest jeszcze trudniejsze. Nastolatkom trudno jest się odnaleźć w dzisiejszym świecie, gdzie to Internet i telewizja kształtują modę, ustalają kanon piękna, który często jest bardzo wyidealizowany i ciężki do doścignięcia. Wszystko to sprawia, że młode osoby - zresztą nie tylko,  mają bardzo niską samoocenę, czyją się brzydkie i chcą wyglądać jak "obserwowana celebrytka z Instagrama, a gdy nie udaje im się tego osiągnąć wpadają we frustrację. 


Na świecie 8 na 10 dziewcząt w wieku nastoletnim jest niezadowolonych z własnego wyglądu i przez to ogranicza się w życiu społecznym, a przecież tak nie powinno być. Właśnie dlatego marka DOVE stworzyła Program Budowania Pozytywnej Samooceny - Dove Self-Esteem Project, który ma na celu zachęcenie młodych osób do tego, aby myśleli pozytywnie o swoim wyglądzie, dzięki czemu będą mogli poczuć się pewniej we własnej skórze, a to pozwoli im lepiej się rozwijać i pokazywać swoje umiejętności i potencjał. 


Program Dove Self-Esteem został w 2018 roku wprowadzony w Polsce pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka - wyniki są zachwycające.  Podczas tej jednej edycji Programu Budowania Pozytywnej Samooceny wśród nastolatków udało się dotrzeć z programem do ponad 30.000 nastoletnich uczniów w polskich szkołach. Cel programu to wsparcie dla dzieci i młodzieży w budowaniu pozytywnej samooceny, pewności siebie, czyli przekonania o własnej wartości i o własnych umiejętnościach.


Okres dojrzewania to szczególnie ważny czas, dlatego tak ważne jest to, aby zwłaszcza w tym okresie wspierać dzieci, pokazywać im, że są ważne i budować w nich pewność siebie. 

#uwierzwsiebie  #doveselfesteempl

Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka