Czym jest gospodarka, czyli książka dla dzieci "Bliźnięta Tuttle i cudowny ołówek" Connor Boyack

Kiedy jest odpowiedni moment, żeby zacząć rozmawiać z dziećmi o ekonomii? Nie ma jednej dobrej odpowiedzi na to pytanie, ale jedno jest pewne - nigdy nie jest za wcześnie, ale trzeba to robić w sposób odpowiedni do wieku naszego małego rozmówcy. Może się okazać, że nam samym jest ciężko wyjaśnić swojemu dziecku np. to czym jest gospodarka - tutaj z pomocą przychodzi na Instytut Misesa, który wydał książkę mającą na celu edukację ekonomiczną dzieci. Mowa o publikacji  "Bliźnięta Tuttle i cudowny ołówek" Connor Boyack, do której ilustracje wykonał Elijah Stanfield.

Bliźnięta Tuttle i cudowny ołówek – Connor Boyack
  • Oprawa miękka
  • Ilość stron: 55
  • Tytuł oryginału: The Tuttle Twins and the Miraculous Pencil
  • Cena detaliczna w sprzedaży: 29,90
  • Tłumaczenie: Marcin Zieliński
  • Numer ISBN 978-83-65086-22-8
  • Wydawnictwo Instytut Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa
  • Seria Bliźnięta Tuttle

Czy wiecie jak zrobić ołówek? - to kluczowe pytanie na którym bazuje cała książeczka. Mogłoby się wydawać, że to przecież prosta sprawa zrobić zwykły ołówek, ale czy aby na pewno... Właśnie wokół tego pytania i tytułowego ołówka toczy się cała treść, autor na jego przykładzie pokazuje dzieciom jak wiele składowych jest potrzebne do tego, aby go wykonać i jak wielu ludzi bierze pośrednio udział w jego stworzeniu. 


Muszę przyznać, że dawno żadna książeczka nie zaskoczyła mnie tak bardzo pozytywnie - byłam jej bardzo ciekawa, ale trochę obawiałam się że jej tematyka będzie trochę zbyt skomplikowana dla 5 latki. Moje obawy okazały się być bezpodstawne -  książeczka"Bliźnięta Tuttle i cudowny ołówek"  jest napisana w bardzo ciekawy i przystępny sposób. Z każdą kolejną stroną autor budzi w dzieciach coraz większe zainteresowanie i ciekawość otaczającego je świata, po przeczytaniu książki dziecko nie tylko zastanawia się "jak zrobić ołówek", ale również inne przedmioty domowe czy zabawki. Po przeczytaniu tej książeczki razem z córeczką zastanawiałyśmy się nad tym jak zrobić np. telewizor czy zabawki - z pewnością pobudza ona dzieci do tego, aby dowiedzieć się czegoś więcej. 
W książeczce mamy prostą i jakże trafną definicję gospodarki, która pokazuje jak  wielki wpływ na efekt końcowy mają poszczególne elementy składowe i że nie jesteśmy w stanie nic zrobić sami, że do wszystkiego potrzebujemy materiałów i surowców, które wydobywa ktoś inny. Jeśli szukacie książeczek, które wprowadzą Wasze dzieci w świat ekonomii, to polecam Wam serię Bliźnięta Tuttle.

Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka