Stawiam na samorozwój, czyli dlaczego warto robić kursy e-learningowe?

Podobno na naukę nigdy nie jest za późno, ale zawsze jest jakieś ale.... Najczęściej tłumaczymy się same przed sobą, bo przecież nie oszukujemy nikogo innego tylko siebie same. Momentem, kiedy też zazwyczaj podejmujemy jakieś kroki w kierunku naszego samorozwoju i podnoszenia swoich kwalifikacji jest początek roku, kiedy to podejmujemy postanowienia noworoczne. 

Prawda jest taka, że każdy moment jest dobry, nie trzeba czekać do Nowego Roku, by zrobić coś dla siebie. Właśnie dlatego nie czekając do 1 stycznia, tylko działając tu i teraz zdecydowałam się na kurs e-learningowy z oferty www.crp.wroclaw.pl - jestem właśnie w jego trakcie i mam już klika lekcji za sobą. Ostatnio dojrzałam do tego, że chyba teraz jest ten czas by "postawić na siebie", zainwestować w siebie, poszerzyć swoją wiedzę, właśnie dlatego postanowiłam podjąć działania ukierunkowane na samorozwój.

Zdecydowałam się na kurs e-learningowy, czyli odbywający się on-line z wielu względów. Po pierwsze jego łatwa dostępność i możliwość dostosowania kursu do godzin pracy. Po drugie wygoda - mogę go wykonywać na spokojnie przy biurku w domu, nie muszę nigdzie jeździć, co dla mnie jest ogromnym atutem. To nie jedyne zalety kursów e-learningowych , pozwalają one również oszczędzać czas i pieniądze, ponieważ nie tracimy pieniędzy na dojazdy czy zakwaterowanie, a kurs robimy w dogodnym dla nas czasie.

Wybierając kurs e-learningowy z oferty www.crp.wroclaw.pl  skupiłam się na kursach dotyczących marketingu, ponieważ jest to główny obszar moich zainteresowań, w szczególności działania związane z promocją w SM. W ofercie można znaleźć kursy związane z psychologią  i rozwojem osobistym, a także takie, które przydadzą się większości rodziców, czyli kursy związane z edukacją, zdrowiem.


Co do samego kursu e-learningowego, w którym uczestniczę - Social Media Marketing, to bardzo podoba mi się jego formuła.  Podzielony jest on na tematyczne moduły, z których każdy kończy się specjalnym testem sprawdzającym, dzięki czemu możemy sprawdzić na ile udało się nam przyswoić wiedzę zawartą w danym module. Poszczególne tematy są poruszane w sposób ciekawy i łatwy do przyswojenia, podoba mi się to, że wszystko oparte jest przykładami z życia wziętymi, dzięki czemu łatwiej jest zrozumieć dane zagadnienie.


Decydując się na kurs w domowym zaciszu musimy też pamiętać o pułapkach, jakie na nas czekają. Mianowicie to fakt, iż wszystko zależy do nas samych - to my musimy pamiętać o tym, aby regularnie brać udział w kursie i wytrwać w tym,  a nie tylko szukać wymówek i usprawiedliwień. Jeśli podejmujemy się czegoś co ma nam pomóc w dokształcaniu się, to przecież w naszym własnym interesie jest to, aby ukończyć kurs i móc się tym szczycić, ponieważ zrobiliśmy go dla siebie. 

Komentarze

 1. Tego typu kursy są świetne, myślę że warto się zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak najbardziej jestem za takimi kursami :) Super opcja dla każdego!

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne sa takie kursy i samorozwoj :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie myślałam o takich kursach, bo zawód jaki wykonuję nie koniecznie ma takie kursy z mojej dziedziny.

  OdpowiedzUsuń
 5. A to ci dopiero, nawet nie wiedziałam, że są takie kursy. Brzmi to bardzo interesująco. Zdobywanie wiedzy na jakiś temat jest ważne. bardzo się przydaje. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja od dawna korzystam pełnymi garściami z takich kursów. Dzięki nim mogę bez ruszania z domu doszkalać się.

  OdpowiedzUsuń
 7. kiedy tylko mam czas staram sie korzystać z takich kursów. lubie gdy cos sie dzieje w moim zyciu

  OdpowiedzUsuń
 8. Strasznie lubię kursy e-learningowe, podwyższają kwalifikację a do tego pozwalają zaoszczędzić naprawde sporo czasu a nie rzadko i pieniędzy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Być może właśnie czegoś takiego w tej chwili potrzebuję. Dzięki za polecenie, zapoznam się z całą ofertą :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Z racji, ze tez jestem z dziećmi w domu, to uważam, ze takie kursy są bardzo pomocne. Tej strony nie znałam ☺️

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka