Ogród zimowy - jakie meble wybrać?

Przeszklony taras, tzw. "ogród zimowy" obecnie coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, które pozwala nam się napić porannej kawy na przydomowym tarasie niezależnie od tego jaką mamy pogodę. Warto pomyśleć o tym, już na etapie projektowania i budowania domu, ale jeśli wtedy nie wzięliśmy pod uwagę takiej opcji to nic straconego - zawsze możemy go dobudować lub też przerobić obecny - otwarty taras. 

Najczęściej ogrody zimowe są całe przeszklone, co daje najlepszy efekt - jest dużo światła, a w razie potrzeby i odpowiedniej pogody - poszczególne elementy można rozsunąć.  Ważną rolę odkrywa tutaj również roślinność - warto postawić na rośliny całoroczne, które nie są zbyt wymagające, a cały rok będą nas cieszyć swoim widokiem.


Kolejna rzecz to odpowiednie meble ogrodowe - wybierając je do całorocznego ogrodu mamy znacznie więcej opcji, niż przy tradycyjnych  meblach sezonowych. Nie musimy się martwić tym, że poduszki zmokną czy porwie je wiatr - dzięki temu możemy bardziej "poszaleć" z meblami i dodatkami. Mi osobiście bardzo podobają się meble ogrodowe w zestawach - połączenie foteli, kanapy i sporego stołu, tak aby "wszyscy się zmieścili".


Komentarze

 1. Taki zimowy ogród to moje małe marzenie 😍

  OdpowiedzUsuń
 2. omg miec taki ogór marzenie

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowne takie zimowe ogrody
  Pozdrawiam https://www.wolfiepoli.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. O rany, marzenie! Co prawda zawsze byłam raczej miejską dziewczyną i posiadanie domu mnie średnio interesowało, ale taki taras lub jego miastowy odpowiednik - zabudowana loggia to coś, co sprawia, że od razu mam ochotę wprowadzić się na większe włości ;-) Fajne pomysły na urządzenie - sama prfeferuję minimalistyczny, ale przytulny styl :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zawsze marzył mi się taki zimowy ogród. Może kiedyś...

  OdpowiedzUsuń
 6. Od pierwszej mojej wizyty w takim miejscu marzy mi się posiadanie tego u siebie

  OdpowiedzUsuń
 7. mi się też taki ogródek marzy:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja mam przeszklony taras na piętrze. Może nie jest to ogród zimowy, ale uwielbiam tam przesiadywać z filiżanką kawy, szczególnie zimą :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wspaniałe miejsce na relaks :)

  OdpowiedzUsuń

 10. pięknie to wygląda, szczególnie opcja z półokrągłą kanapą z kolorowymi poduszkami do mnie przemówiła :) taki drewniany ogród zimowy to zdecydowanie moje wielkie marzenie :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka