Przygotowania do Świąt - pieczemy pierniczki na choinkę

Święta coraz bliżej - każdy przygotowuje się do nich na swój sposób. Z pewnością jest to bardzo „zabiegany” czas, bo chcemy wszystko przygotować, posprzątać, kupić prezenty. Trzeba też pomyśleć o tym, żeby upiec pierniczki na choinkę - szczególnie, jeśli mamy w domu małych „kuchennych” pomocników.
Moja córeczka uwielbia pomagać mi w kuchni, dlatego też wspólne pieczenie i pierwsze pierniczki na choinkę znalazły się na naszej liście rzeczy do zrobienia przed świętami. Uważam, że warto włączać dzieci w takie przygotowania, aby również i dla nich był to magiczny czas.


Pierniczki na choinkę 

W tym roku postawiłam na przepis pierniczki na choinkę, którego idealnym dopełnieniem jest cynamon i goździki od Kamis. Przyprawy te sprawiają, iż nasz świąteczne pierniczki są przepyszne, a ich zapach unosi się w całym domu - i można wtedy powiedzieć, iż czuć już magię świąt.


Pierniczki - akcesoria

Dzieci mają najwięcej radości z wycinania różnych „piernikowych” kształtów. My mamy już całkiem sporą kolekcję ciekawych akcesoriów i foremek do wypieku ciasteczek. Choinka, czy też renifer to obowiązkowe kształty pierniczków, do tego klasyczne serduszka, czy też „ciasteczko” z bajki.


Pierniczki - dekorowanie

To chyba ten najprzyjemniejszy moment, szczególnie dla maluchów. My mamy przygotowane różnego rodzaju posypki i pisaki dekoracyjne, które są bardzo przydatne.


Pomysł na prezent

Wpadłyśmy z Łucją na taki pomysł, iż przygotujemy pierniczki, które będą prezentem dla najbliższych. Łucja nie tylko przygotowała je ze szczególną starannością, ale również pięknie je zapakowała. Największa radość będzie, gdy będzie je wręczała…


Lubicie pierniczki?
Macie już przygotowane świąteczne ciasteczka?

Komentarze

 1. Lata nie robiłam pierniczków, czas to nadrobić w te święta :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rok temu zaniosłam pierniczki swojej starszej sąsiadce w ramach prezentu. Aż się biedaczka popłakała, bo pierwszy raz się zdarzyło, że jej ktoś taki prezent przyniósł. Jak to niewiele trzeba do szczęścia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. uwielbiam pierniczki

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne <3 Ja nigdy nie robiłam swoich :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakie piękne, kolorowe pierniczki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. u mnie też już są wczoraj walczyłam z chłopakiem do późnej godziny z ozdabianiem ich :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Urocze aromtyczne ozdoby <3 smakołyki świateczne!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka