Jakie rolety wybrać do salonu? ROLETY WEWNĘTRZNE

Rolety okienne obecnie to nie tylko forma zaciemnienia pomieszczenia, ale również a może przede wszystkim ozdoba. Pełnią one funkcję dekoracji, dodatku, który dopełnia wnętrze. Nie mniej jednak w poście skupię się na aspektach praktycznych, jeśli chodzi o posiadanie rolet okiennych wewnętrznych - na przykładzie salonu. 

Kluczową rolę przy wyborze rolet odgrywa ich przepuszczalność światła, mamy na rynku dostępne rolety z tkanin transparentnych, charakteryzują się one tym, że przepuszczają delikatnie rozproszone światło, dają mleczny efekt, a pomieszczenie nie jest zaciemnione. Drugi typ rolet to rolety posiadające najwyższy stopień zaciemnienia - mają one podgumowaną tkaninę, są one w pełni zaciemniające. Rolety zapewniające pełne zaciemnienie najczęściej są wybierane do sypialni, a rzadziej do salonu.


Najbardziej popularne są rolety pvc z prowadnicą, przykłady takich rolet na stronie: https://rolety.eu/pl/13-roleta-pcv-z-prowadnica - jest to najbardziej praktyczne rozwiązanie jeśli chodzi o rolety okienne wewnętrzne. 


Dlaczego warto wybrać rolety w kasecie PCV z prowadnicą?

Charakteryzują się tym, że idealnie przylegają do okna, nawet wtedy, kiedy jest ono otwarte. Jest to zdecydowanie ich przewaga nad zwykłymi roletami. Dodatkowo są ciche, dzięki temu, że mają prowadnice i przylegają idealnie do okna. Gdy okno jest otwarte nie zaznamy czegoś takiego, jak dźwięk stukającej rolety, co na dłuższą metę jest bardzo uciążliwe. 


Google Plus

O Life by MARCELKA

Matka, żona, kobieta, która wciąż czegoś szuka i za czymś goni… Kocha wszystko co typowo kobiece – kosmetyki, ubrania, gadżety i inne bibeloty. Blog jest odzwierciedleniem tego co jej w duszy gra :) Zapraszam do obserwacji moich profili na Instagramie i Facebooku.

13 komentarze :

 1. Ciekawa opcja 🙂 Mnie podobają się rolety dzień-noc.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bez rolet nie wyobrażam sobie życia, kiedy zmęczona po pracy kładę się spać w ciągu dnia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe propozycje. Ja akurat mam ciemne rolety dzień-noc z prowadnicą w swojej sypialni, aczkolwiek w salonie czy kuchni przeważają jasne kolory. Rolety w mojej sypialni są w ogóle niewidoczne, bo mam je cały czas zwinięte, natomiast w kuchni czy salonie są one cały czas ustawione na dzień-noc, ponieważ zrezygnowałam z firanek, rolety są wygodniejsze :)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi się marzą metalowe jak były kiedyś ^^

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja również posiadam u siebie rolety dzień noc i według mnie są świetne. Według mnie jak najbardziej są warte polecenia u mnie w pełni się sprawdzają. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w nowym roku życzy Kasia z zespołem moda na tak;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Obecnie mam rolety zewnetrzne - materialowe, szal cial ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Cześć,
  Dokładnie takie muszę kupić do okna w łazience :)
  Pozdrawiam,
  Kasia

  OdpowiedzUsuń
 8. u mnie w pracy zamontowano super rolety, które świetnie przyciemniają ale nie sprawiają że pomieszczenie staje się ponure

  OdpowiedzUsuń
 9. A właśnie myślałam o założeniu rolet:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Uważam, że rolety wewnętrzne do salonu powinny być przede wszystkim solidne i grube - każdy z nas spędza w tym pomieszczeniu sporo czasu, musimy więc liczyć się z tym, że wybrane przez nas rolety będą silnie eksploatowane. W zeszłym roku udało mi się zakupić świetne rolety wewnętrzne wolnowiszące, które zapewniają mi skuteczną ochronę przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów i sąsiadów (mieszkam na parterze).

  OdpowiedzUsuń
 11. Wybór rolet to nie lada wyzwanie. Osobiście chyba postawiłabym na rolety antywłamaniowe, zwłaszcza na parterze, bo czego nie robi się dla bezpieczeństwa swoich i dzieci ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wersja rolet z prowadnicą zdecydowanie sprawdza się lepiej :-)

  OdpowiedzUsuń