Jakie rolety wybrać do salonu? ROLETY WEWNĘTRZNE

Rolety okienne obecnie to nie tylko forma zaciemnienia pomieszczenia, ale również a może przede wszystkim ozdoba. Pełnią one funkcję dekoracji, dodatku, który dopełnia wnętrze. Nie mniej jednak w poście skupię się na aspektach praktycznych, jeśli chodzi o posiadanie rolet okiennych wewnętrznych - na przykładzie salonu. 

Kluczową rolę przy wyborze rolet odgrywa ich przepuszczalność światła, mamy na rynku dostępne rolety z tkanin transparentnych, charakteryzują się one tym, że przepuszczają delikatnie rozproszone światło, dają mleczny efekt, a pomieszczenie nie jest zaciemnione. Drugi typ rolet to rolety posiadające najwyższy stopień zaciemnienia - mają one podgumowaną tkaninę, są one w pełni zaciemniające. Rolety zapewniające pełne zaciemnienie najczęściej są wybierane do sypialni, a rzadziej do salonu.


Najbardziej popularne są rolety pvc z prowadnicą, przykłady takich rolet na stronie: https://rolety.eu/pl/13-roleta-pcv-z-prowadnica - jest to najbardziej praktyczne rozwiązanie jeśli chodzi o rolety okienne wewnętrzne. 


Dlaczego warto wybrać rolety w kasecie PCV z prowadnicą?

Charakteryzują się tym, że idealnie przylegają do okna, nawet wtedy, kiedy jest ono otwarte. Jest to zdecydowanie ich przewaga nad zwykłymi roletami. Dodatkowo są ciche, dzięki temu, że mają prowadnice i przylegają idealnie do okna. Gdy okno jest otwarte nie zaznamy czegoś takiego, jak dźwięk stukającej rolety, co na dłuższą metę jest bardzo uciążliwe. 


Komentarze

 1. Ciekawa opcja 🙂 Mnie podobają się rolety dzień-noc.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bez rolet nie wyobrażam sobie życia, kiedy zmęczona po pracy kładę się spać w ciągu dnia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe propozycje. Ja akurat mam ciemne rolety dzień-noc z prowadnicą w swojej sypialni, aczkolwiek w salonie czy kuchni przeważają jasne kolory. Rolety w mojej sypialni są w ogóle niewidoczne, bo mam je cały czas zwinięte, natomiast w kuchni czy salonie są one cały czas ustawione na dzień-noc, ponieważ zrezygnowałam z firanek, rolety są wygodniejsze :)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi się marzą metalowe jak były kiedyś ^^

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja również posiadam u siebie rolety dzień noc i według mnie są świetne. Według mnie jak najbardziej są warte polecenia u mnie w pełni się sprawdzają. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w nowym roku życzy Kasia z zespołem moda na tak;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Obecnie mam rolety zewnetrzne - materialowe, szal cial ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Cześć,
  Dokładnie takie muszę kupić do okna w łazience :)
  Pozdrawiam,
  Kasia

  OdpowiedzUsuń
 8. u mnie w pracy zamontowano super rolety, które świetnie przyciemniają ale nie sprawiają że pomieszczenie staje się ponure

  OdpowiedzUsuń
 9. A właśnie myślałam o założeniu rolet:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Uważam, że rolety wewnętrzne do salonu powinny być przede wszystkim solidne i grube - każdy z nas spędza w tym pomieszczeniu sporo czasu, musimy więc liczyć się z tym, że wybrane przez nas rolety będą silnie eksploatowane. W zeszłym roku udało mi się zakupić świetne rolety wewnętrzne wolnowiszące, które zapewniają mi skuteczną ochronę przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów i sąsiadów (mieszkam na parterze).

  OdpowiedzUsuń
 11. Wybór rolet to nie lada wyzwanie. Osobiście chyba postawiłabym na rolety antywłamaniowe, zwłaszcza na parterze, bo czego nie robi się dla bezpieczeństwa swoich i dzieci ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wersja rolet z prowadnicą zdecydowanie sprawdza się lepiej :-)

  OdpowiedzUsuń

 13. Jak dla mnie nie ma nic lepszego niż rolety rzymskie zwany także weneckimi. Nie dość, ze wyglądają pięknie to nie są drogie

  OdpowiedzUsuń

 14. Teraz bardzo modne stały się plisy okienne, które genialnie się prezentują i nie są drogie w porównaniu do rolet okiennych

  OdpowiedzUsuń

 15. Jak dla mnie nie ma nic lepszego niż rolety antywłamaniowe. Jakiś rok temu czekał nas serwis rolet antywłamaniowych, który od czasu do czasu tego typu rolety muszą być poddawane. Jednak wszystko to po to, by służyły na dłużej

  OdpowiedzUsuń
 16. U nas wybór padł na plisy okienne. Zobaczymy jak się sprawdzą, ale na razie bardzo fajnie wyglądają.

  OdpowiedzUsuń
 17. Rolety antywłamaniowe to świetna sprawa, ale nic nie jest wieczne. Z mężem musieliśmy już zainwestować w serwis rolet antywłamaniowych.

  OdpowiedzUsuń
 18. Oj wybór rolet okiennych to nie łatwa sprawa. Wybór jest tak ogromny, że człowiek nie wie na jakie się zdecydować. Moja mama ma rolety dzień noc i bardzo sobie chwali, a ja bym chciała rolety antywlamaniowe.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka