Jak sprzedać stare meble i nieużywane sprzęty domowe?

Każdy z nas ma gdzieś w domu meble lub sprzęty, które mu zalegają, zajmują niepotrzebnie miejsce. Często po wymianie mebli w salonie nie wiemy co zrobić z tymi starymi - jeśli mamy taką możliwość to upychamy je gdzieś po piwnicach, tym bardziej że przewóz mebli jest dla nas problematyczny. Właśnie dlatego najlepszą opcją jest pozbycie się nieużywanych mebli, wtedy będziemy mieć miejsce na nowe, a jeśli się trochę postaramy to i wzbogacimy nasz portfel. 

Najlepszą opcją jest sprzedaż starych mebli, tylko jak to zrobić. Często obawiamy się tego, czy uda nam się ten ładunek przetransportować - ale zupełnie niepotrzebnie, bo teraz transport w Polsce nie jest problematyczny nawet jeśli chodzi o meble i inne "duże" domowe sprzęty. Poniżej instrukcja - jak się do tego zabrać. 


Jak sprzedać stare meble?

 • 1. Wyczyścić i umyć - jest to kwestia podstawowa, która chyba jest oczywista. Nikt nie kupi od nas brudnych mebli, warto zadbać o to, by wyglądały jak najlepiej.
 • 2. Zdjęcia - nikt nit kupuje "kota w worku", dlatego zdjęcia odgrywają kluczową rolę. Warto robić je w świetle dziennym - najlepiej w białej, niezagraconej przestrzeni. 

 •  3. Dodać ogłoszenia - nie tylko na lokalnych portalach, ale również na tych ogólnopolskich - co znacznie ułatwi sprzedaż. Jeśli decydujemy się również na drugą opcję, to trzeba również od razu pomyśleć o tym, jak będzie wyglądał ewentualny transport mebli
 • 4. Po zakończonej transakcji ciesz się wolnym miejscem w domu i pieniędzmi w kieszeni. 


Jeśli chodzi o transport mebli i innych dużych sprzętów, to warto skorzystać z giełdy transportowej gielda.furgonetka.pl - znajdziemy tam blisko 4000 firm transportowych, które walczą o to, by ich oferta była jak najbardziej atrakcyjna dla potencjalnego klienta. To co jest najważniejsze, to brak opłat w serwisie - nie płacimy za to, że wystawimy ogłoszenie o ładunku do wysłania - świetna opcja


Komentarze

 1. Ja zamiast sprzedawać to lubię kupować, takie stare z klimatem ;) chociaż wiadomo czasami wymiana mebli jest konieczna,dlatego dobre rady takie jak Twoje są przydatne

  OdpowiedzUsuń
 2. Też lubię kupować, sprzedawać za bardzo nie mam co ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja niestety starych mebli pozbylam się oddając na gabaryty ponieważ ciężko było sprzedać.. Pozdrawiam i zapraszam do siebie .

  OdpowiedzUsuń
 4. nie słyszałam o tym serwisie

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja kiedyś oddałam biurko za paczkę pampersów dla dziecka :) może nie jest to super biznes, ale mi było niepotrzebne :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Por tanto, en este weblog encontrarás no solo aquellas frases que te hagan mandar los más
  lindos pensamientos al ser amado.

  OdpowiedzUsuń
 7. Właśnie przygotowujemy się do wielkiej wymiany mebli. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajny wpis, akurat jestem na etapie przeprowadzki i myśle o sprzedaniu kilku rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 9. Stare meble można na prawdę pięknie odnowić:)

  OdpowiedzUsuń
 10. O ile w najbliższej przyszłości mebli albo innych wielkogabarytów raczej nie będę się pozbywał to info o giełdzie furgonetek z pewnością się przyda. ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja mam ciężką rękę do sprzedaży dlatego zdecydowanie wolę oddać biednej rodzinie, która jest potrzebująca.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka