Jak Golić Miejsca Intymne - Poradnik

Jak golić miejsca intymne, aby uniknąć podrażnień?

Profesjonalnie wydepilowane nogi, będą gładkie przez dług czas

Piękna aksamitna skóra bikini – o tym marzy niejedna dziewczyna. Szczególnie kiedy nadchodzi upragnione lato, a Ty chcesz pokazać się w stroju kąpielowym lub zaprezentować swoje wdzięki przed ukochanym. Zrób to dla siebie, i poczuj się zadbana.
W artykule przeczytasz zarówno o domowych sposobach depilacji miejsc intymnych jak również o profesjonalnych usługach takich jak np. skuteczne usuwanie owłosienia przy pomocy lasera. Z naszymi poradami korzystanie z maszynki do golenia będzie niezwykle łatwe.

Kiedy zdecydować się na pierwszą depilację bikini?


Jak pierwszy raz to raczej u kosmetolożki. I to doświadczonej. Oczywiście zawsze możesz porwać się na eksperymenty w domu, ale u kosmetyczki będzie szybko, sprawnie, fachowo i mniej boleśnie. Jest też większa szansa, że efekt utrzyma się dłużej, a włoski nie będą wrastały. Złym pomysłem jest pęseta, bo na pewno będzie bolało i będzie trwało długo. Jeśli masz kilkanaście lat, to tym bardziej powinnaś iść do kosmetolożki. Z pewnością jest to mit, że depilacji miejsc intymnych nie powinno wykonywać się w młodym wieku.

Wybór Odpowiedniego Czasu


Dlatego na pytanie „kiedy”? Odpowiadamy „im wcześniej, tym lepiej”, ponieważ im włosy są cieńsze, tym usunięcie ich jest łatwiejsze.

Depilacja intymna w domu


Warto zadbać o depilację nóg na długo przed wakacjami na plaży

Stosując się do rad z naszego artykułu, unikniesz nieprzyjemnych poparzeń. Oraz zadbasz o prawidłowe stan twojej skóry.
 • Wybierz odpowiednią maszynkę do golenia – najlepiej zainwestuj w sprzęt dedykowany kobietom, z ruchomą głowicą i z kilkoma ostrzami.
 • Uwaga! - nie sięgaj po maszynkę swojego mężczyzny, dlatego że włoski na kobiecym ciele mają inną grubość niż włoski męskie. Poza tym damska golarka ma specjalne zabezpieczenia chroniące przed skaleczeniem. Do wyboru masz maszynki uniwersalne, które pasują do każdej partii ciała, ale też możesz wybrać golarkę przeznaczoną tylko do bikini – takie golarki mają dodatkowo na przykład trymer.
 • Przytnij zbyt długie włoski – jest to ważna czynność. Będzie Ci wygodnie się golić.
 • Namocz skórę w ciepłej wodzie – dzięki temu włoski zmiękną i będą łatwiej się golić. Aby włoski były jeszcze bardziej miękkie, dobrze jest golić je wieczorem po kąpieli, choć niektórzy specjaliści zalecają też, aby golić maszynką z rana, ponieważ skóra jest wówczas napięta.
 • Nałóż krem lub piankę do golenia – to ważne, aby maszynka nie spowodowała podrażnień. Jeśli masz delikatną skórę, wybierz kosmetyki antyalergiczne i takie, które nie powodują podrażnień.
 • Prowadź maszynkę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa.
 • Umyj dokładnie ciało i zastosuj balsam na podrażnienia – najlepiej umyj zimną wodą, która zamknie pory i złagodzi odczuwalne pieczenie.
 • Wyczyść maszynkę – istnieją specjalne płyny do czyszczenia golarek.


Wady i Zalety Maszynki Do Golenia


Kobiety muszą wybierać pomiędzy maszynką do golenia a innymi metodami depilacji


Pewnie już wiesz, że maszynka ma to, do siebie, że usuwa włoski właściwie bezboleśnie. W każdym razie nie jest to bolesne, jak na przykład wosk. Poza tym włoski za pomocą maszynki znikają migiem. Musisz jednak użyć do tego pianki, i to dobrej pianki.
Jakie wady? Niestety włoski tutaj dosyć szybko odrastają i maszynka znowu musi iść w ruch, w każdym razie co jakiś czas zabieg trzeba odnawiać. Wadą jest także to, że gdy nie jesteś jeszcze wprawiona, możesz się pozacinać. Dlatego Twój pierwszy raz z maszynką powinien być, jak już było to wspomniane, u kosmetyczki.

Alternatywne Metody Usuwania Owłosienia z okolic Bikini

Czy wiesz, że zanim zaczęto używać nowoczesnych golarek kobiety usuwały włoski...
...pastą cukrową?
Było to na Bliskim Wschodzie, a usuwanie włosków i samo gotowanie w wielkim garze karmelu było prawdziwym...
...rytuałem!

A oto jakiej jeszcze innej metody możesz użyć do depilacji okolic bikini:

 • laser – dzięki niemu depilacja brazylijska, hollywoodzka czy francuska jest w zasięgu Twojej ręki i na dodatek utrzyma się...
...na wiele lat!

Poza tym nie musisz do tego zabiegu specjalnie zapuszczać włosów. Ale lepiej nie stosuj lasera w sezonie, gdy często się opalasz.

 • wosk – usuwa włoski wraz z cebulkami. Rozgrzany wosk dociera bardzo głęboko, a włoski odrastają rzadsze i cieńsze. Chociaż to metoda nieco bolesna.

 • preparat chemiczny – polega na użyciu kosmetyków ze składnikami rozpuszczającymi włosy działającymi zarówno na powierzchni skóry jak i docierające w głąb i rozpuszczające cebulki

 • depilator elektryczny – to urządzenie z szybko obracającym się ostrzem, wychwytuje nasadę łodygi włosa i wyrywa go wraz z cebulką. Zaletą depilatora jest efekt idealnie gładkiej skóry.


 • Miejsca Intymne - Czy Golić?


  Ogromny wybór metod depilacji ułatwia to czasochłonne zadanie

  Są różne zdania na ten temat. Przede wszystkim przeciwniczkami golenia mogą być feministki i fanki ideologii takich jak gender, czyli...
  ...dlaczego kobiety mają się golić, a mężczyźni nie, skoro jest równość? I chodzi tutaj także o golenie nóg. Przeciwnicy golenia mówią o podrażnieniach i stanach zapalnych spowodowanych depilacją. Z kolei nieprawidłowe golenie może spowodować nawet oparzenie, szczególnie jeśli chodzi o depilację woskiem.

  Ci, którzy są przeciwni, mówią także o osłanianiu porów skóry i przyczynianiu się depilacji do rozwoju bakterii, na przykład bakterii paciorkowca. Zwolennicy owłosienia mówią także o wydzielanym przez włoski naturalnego zapachu przyciągającego partnera.
  Zwolennicy depilacji przypominają, że gładkie bikini jest tak bardzo estetyczne i seksowne.

  Komentarze

  1. Oj wolę zawsze iść do kosmetolożki...

   OdpowiedzUsuń
  2. Hmm... mojemu mężowi troszkę buszu hihih nie przeszkadza. Jak jedziemy na basen itd lub wiem, że będę chodzić w topkoszulkach to wtedy pod pachami golę. :D

   OdpowiedzUsuń
  3. Ja zawsze gole się maszynka do golenia dla kobiet nie tą uniwersalna- no chyba że nogi. :)

   OdpowiedzUsuń
  4. ja polecam kremy do depilacji, u mnie świetnie się sprawdzają '

   OdpowiedzUsuń
  5. ja ogólnie nie znoszę depilacji, gdyż nie zależnie od metody zawsze mam bardzo podrażnioną skórę

   OdpowiedzUsuń

  Prześlij komentarz

  instagram @lifebymarcelka