Zadbać o piękny wygląd - dążenie nie tylko pań

Ludzka uroda przemija, zaś człowiek od zarania dziejów robi co może, żeby zatrzymać upływ czasu lub opóźnić efekty jego działania. Osiągnięcia kosmetyki, kosmetologii oraz medycyny estetycznej pozwalają na poprawę wyglądu w różny sposób.

piękny wygląd medycyna estetyczna

Zatrzymać upływ czasu

Medycyna estetyczna jest działem medycyny, który zajmuje się zapobieganiem procesów starzenia się skóry poprzez różnego rodzaju małoinwazyjne zabiegi. Podkreślić należy, że zabiegi medycyny estetycznej wykonywać mogą jedynie lekarze, posiadający odpowiednie kwalifikacje. Nadrzędnym celem działań medycyny estetycznej jest poprawa wyglądu pacjenta, zwłaszcza zniwelowanie oznak starzenia się, wygładzenie zmarszczek, a także poprawę jędrności skóry w różnych obszarach ciała. Jeżeli chodzi o inwazyjność zabiegów, medycyna estetyczna lokuje się pomiędzy kosmetologią a chirurgią estetyczną, ze względu na swój małoinwazyjny charakter.

korekta nosa medycyna estetyczna

Poprawić naturę

Choć staranna troska o urodę często wystarcza, to jednak wiele kobiet i mężczyzn decyduje się na poprawienie różnych mankamentów, takich jak brzydki kształt nosa, zbyt małe piersi czy odstające uszy. Zabiegi chirurgii plastycznej, a dokładniej chirurgii estetycznej mają na celu poprawę tych elementów, które wywołują u nas niezadowolenie. Często zabiegi te są wykonywane po różnego rodzaju urazach, które spowodowały mankament - na przykład pourazowa korekcja nosa. Chirurgia estetyczna staje się coraz bardziej dostępna.

zabiegi medycyny estetycznej korekcja nosa

O czym warto wiedzieć przed zabiegiem?

Każdorazowy zabieg chirurgii estetycznej poprzedzony jest konsultacją lekarską z chirurgiem plastycznym, który będzie wykonywał konkretny zabieg. Lekarz w czasie konsultacji zada pytania odnośnie ogólnego stanu zdrowia, przebytych i trwających chorób przewlekłych, a także o motywację do zabiegu chirurgicznego. Wypyta także pacjenta o oczekiwane efekty. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, to może odesłać pacjenta na konsultację psychologiczną. Przed zabiegiem zachodzi także potrzeba wykonania szeregu badań, które mają wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu. Przykładowo przy korekcie nosa niezbędne będzie badanie głowy tomografem komputerowym. Konieczne jest także oznaczenie grupy krwi, morfologii czy poziomu elektrolitów. To, czy zabieg odbywał się w znieczuleniu ogólnym czy miejscowym, zależy od rodzaju zabiegu, podobnie jak to, czy pacjent po zabiegu będzie wymagał obserwacji w szpitalu.

zabiegi medycyny estetycznej piękny wygląd korekcja nosa

 Dla jednych tego typu zabieg będzie kaprysem - po prostu by lepiej wyglądać, ale często jest to wyzbycie się kompleksów. Często nie akceptujemy siebie i bardzo chcielibyśmy coś zmienić - właśnie w takich sytuacjach medycyna estetyczna okazuje się być nam potrzebna do tego by zacząć siebie w pełni akceptować. To właśnie my kobiety wiemy, że często jedna mała rzecz, z pozoru mały "mankament" może całkowicie zniszczyć naszą samoocenę...

Komentarze

 1. Niestety nie ma opcji, aby zatrzymać czas. Szkoda, no ale to by było zbyt piękne by było prawdziwe.

  W wolnej chwili zapraszam do siebie https://natkaopowiada.blogspot.com <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Idealne podsumowanie. Dla jednych kaprys dla innych przywrócenie wiary w siebie. W 100 % się zgadzam

  OdpowiedzUsuń
 3. Poza wyjatkami(wypadki typu oparzenia itp) jestem przeciwna w tego typu ingerencje. Dzis nie lubie swoich uszu, poprawie je, jutro stwierdze, ze tym razem to usta mi sie nie podobaja itd.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeżeli kobieta musi zaingerowac w ciała, bo popada przez kompleks w depresję i będzie czuła się przez to lepiej, jestem jak najbardziej za.
  Jednak jeśli chodzi tylko o kaprys, to już mnie nie przekonuje... Zwłaszcza jeśli kaprys zdarza się często i z ładnej osoby powstaje zniszczona

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakoś mnie osobiście nigdy nie ciągnęło do tego, ale w sumie rozumiem osoby, które po tym mogą się lepiej czuć.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ach czasu nie zatrzymamy ale oszukać można

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystko jest dla ludzi tylko trzeba mieć zdrowy rosądek

  OdpowiedzUsuń
 8. Grunt to kochać swoje ciało takim jakie jest. Niestety nikt z nas nie uniknie starości i procesów starzenia się...

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeśli tylko ma pomóc w akceptacji siebie, to dlaczego nie, wszystko z umiarem jest dla ludzi. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja się boję takich operacji. Ale ciekawe wpis.

  OdpowiedzUsuń
 11. Uważam, ze nie powinno się oceniać ludzi, którzy decydują się na taki krok. Jeśli lepiej im tak ze sobą, to czemu nie!

  OdpowiedzUsuń
 12. Pourazowa medycyna plastyczna - jestem jak najbardziej za.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka