Nieuczciwe praktyki w blogosferze, czyli nigdy nie wiadomo na kogo się trafi

Niestety, w każdej dziedzinie naszej działalności, w tym również w blogosferze, możemy natrafić na nieuczciwych kontrahentów, bo przecież nigdy nie wiadomo na kogo się trafi. Bloger niezależnie od tego, na jakich zasadach współpracuje i czy prowadzi własną działalność gospodarczą, czy pracuje na umowach cywilno-prawnych, za swoją prace otrzymuje wynagrodzenie. Wszystko przebiega tak, jak powinno, gdy zarówno bloger, jak i zleceniodawca wywiązuje się ze swoich zobowiązań wobec drugiej strony. Bloger wykonuje zlecenie, a firma mu za to płaci zgodnie z ustaleniami. Niestety nie wygląda to tak jak powinno, nie zawsze jest łatwo, prosto i przyjemnie.Częstym problemem, z jakim zmagają się blogerzy podczas współpracy z firmami jest ściągnięcie należności za wykonaną prace. Okazuje się, że termin płatności za fakturę dawno minął, a bloger, jak nie miał swoich pieniędzy za wykonaną pracę, tak nadal ich nie ma. Niestety, często zdarza się, że bloger nie ma co zrobić w takie sytuacji, bo jest sam jeden przeciwko dużej agencji i nie wie co zrobić w takiej sytuacji. Na szczęście, to nie jest tak, że bloger jest całkiem sam w takiej sytuacji.


Gdy zleceniodawca nie płaci nam za wykonaną pracę, a faktura jest dawno po terminie płatności, to warto pomyśleć o skorzystaniu z usług firmy, dla której windykacja faktur to to, czym zajmują się na co dzień. Dlaczego taka firma jest skuteczna?- ponieważ ma duże doświadczenie w załatwianiu tego typu spraw i codziennie odzyskują do dłużników pieniądze należne ich klientom.


Windykacja faktur może odbywać się na dwa sposoby- w sposób polubowny, do którego zawsze się dąży, lub też drogą sądową, kiedy następuje egzekucja długu. Na szczęście jest to załatwione za nas - co jest najlepszym powodem do tego, żeby skorzystać z usług firmy windykacyjnej.

Potrzebę skorzystania z usług firmy windykacyjnej miałam w ramach pracy zawodowej. Niestety, nie udało się dojść do porozumienia z firmą, która nieregulowana swoich zobowiązań w stosunku do firmy, w której pracowałam. W związku z tym zdecydowaliśmy się skorzystać z usług firmy, zajmującej się windykacją faktur, która szybko i sprawnie odzyskała nasze pieniądze, właśnie dlatego uważam, że warto znać takie możliwości i z niech korzystać w razie potrzeby.


Mieliście jakieś trudne sytuacje z płatnościami?
Zdarzyło się Wam, że firma nie chciała Wam zapłacić za wykonaną pracę?


Komentarze

 1. Ja nie miałam takich problemów, szczerze mówić miałam tylko kilka postów płatnych i zawsze wszystko przebiegało bez problemów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze nie miałam płatnych postów, ale kto wie...dobrze,że mówisz o takim problemie, na pewno się przyda wielu osobom

  OdpowiedzUsuń
 3. Pracowałam wiele lat w windykacji i na samo przedstawienie sie przez telefon ludzie dostawali ataku strachu wiec wiem ze ta forma odzyskiwania naleznych pieniedzy jest skuteczna. Wiem ze mozna jeszcze skorzystac z pomocy e-sadu i wtedy tez to sprawnie działa ale oby jak najmniej takich przykrych sytuacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś w tym jest, że samo słowo windykacja budzi strach

   Usuń
 4. Ja na szczęście jeszcze nie miałam takiej sytuacji abym musiała kogoś ścigać. Warto jednak podpisać umowę jak nie płacą to można na im to łatwo udowodnić. Tym bardziej że oni musieliby pokazać dowód wpłaty na konto..

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze ze o tym piszesz! Ja jeszcze nie mialam doczynienia z takim problemem :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze taka sytuacja nie przytrafiła mi się (odpukać) ze strony kontrahentów. Ale niestety spotkałam się z kradzieżą zdjęć i tekstu z mojego bloga. Oczywiście wszystkie podpisy zdjęć zostały wycięte.

  OdpowiedzUsuń
 7. ja parę lat temu nie otrzymałam wynagrodzenia za cały miesiąc pracy... ponad 600 zł tam było...

  OdpowiedzUsuń
 8. zdarzyło mi się (nie na blogu) że wynagrodzenie nie trafiało na czas, albo w ogóle. Jednak jestem typem "sknery" i pilnuję każdej złotówki, która mi się należy :). do tej pory nie potrzebowałam interwencji osób trzecich, co nie zmienia faktu, że cały czas skrupulatnie pilnuję swoich należności w każdej sferze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety trzeba dbać i upominać się o swoje, bo nikt nie zrobi tego za nas...

   Usuń
 9. Mi na szczęście nie przydarzyło się jeszcze "biegać", czy upominać o zapłatę, do tej pory na szczęście trafiałam na uczciwe firmy, które na czas wywiązywały się ze swoich zobowiązań :)
  Także wszystkim życzę takich współprac :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Oszustów wszędzie nie brakuje niestety. Ja do tej pory na szczęście nie miałam takich problemów.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja nie biorę pieniędzy za wpisy, więc takowego problemu nie mam

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka