To co możemy podarować dziecku, to przeżycia i wspomnienia

To co możemy podarować naszemu dziecku i to co jest najcenniejsze to naszą uwagę i czas, którego wciąż mamy za mało, bo gdzieś gonimy i za czymś pędzimy. Zawsze trzeba znaleźć  choć chwilę, kiedy oddamy się tylko dziecku - lato to idealny czas na wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, na wspólne zabawy, wyjazdy. To co możemy podarować 3 latkowi to przeżycia i wspomnienia dla takiego dziecka jest to ważniejsze niż nawet najdroższa zabawka. Takie dziecko już zapamiętuje i przeżywa, a gdy pokazujemy mu zdjęcia z tych chwil - to na jego twarzy pojawia się uśmiech. 


W tym roku Łucja była z nami nad morzem - był to jej pierwszy "świadomy" wyjazd na wakacje, ponieważ była już z nami nad morzem, gdy miała niespełna rok, ale tego wyjazdu nie użyliśmy ani my, ani ona... Tym razem było zupełnie inaczej, a wyjazd dała wiele radości całej rodzinie :)


MORZE - już samo zobaczenie morza i fal, było dla Łucji ogromnym przeżyciem i była pod dużym wrażeniem, największą atrakcją było rzucanie gałęzi i uciekanie przed falami - co niestety nie zawsze się udawało :D


PIASEK - tak naprawdę dziecku nie potrzeba nic więcej - kilka zabawek, trochę wody i piasek i już można bawić się na całego przez długi czas.


WYCIECZKI - wyjazd nad wakacje to już większa sprawa, ale małe rzeczy też cieszą. W tym roku Łucja jechała pierwszy raz w życiu pociągiem,  była tak szczęśliwa i przejęta, że nie chciała nam z niego wysiąść, gdy dojechaliśmy na miejsce do dziadków, bo cała podróż trwała zaledwie pół godziny. Później jeszcze przez kilka dni opowiadała o tym, że jechała pociągiem, a później autobusem - taka mała rzecz, a dała tyle radości.


SPACERY - wybranie się na spacer w nowe miejsce to również świetna okazja do poznawania nowego otoczenia,  a przecież właśnie to dzieci lubią najbardziej.


PLAC ZABAW - chyba nie ma dziecka, które by nie uwielbiało tych wszystkich zjeżdżalni i innych sprzętów - gdy mamy możliwość zorganizowania przydomowego placu zabaw to tym bardziej powinniśmy to zrobić - Łucja ma taki mini plac zabaw u babci i wciąż się pyta, kiedy pojedziemy do babci na zjeżdżalnię ... 


ZDJĘCIA - warto uwieczniać te wszystkie chwile na zdjęciach, wiadomo, że nie każdy nosi przy sobie aparat cały czas - no dobra ja noszę taki mały, ale i tak większość zdjęć robię telefonem, nawet tych z dzisiejszego wpisu, bo telefon jest zawsze pod ręką. Warto pamiętać o tych zdjęciach i później choć kilka wywołać. Fajną opcją jest też wybranie ulubionego zdjęcia z wakacji i wywołanie go w formie obrazu. Obecnie bardzo popularne są fotografie na płótnie - sama mam takie i muszę zamówić kolejne, bo prezentują się świetnie.

Komentarze

 1. Wspaniały post! Najważniejsze by podarować dziecku same miłe wspomnienia.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. ojej cudownie napisałaś to! pozdrawiam ;*

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny post, zdecydowanie się z Tobą zgadzam :) zdecydowanie lepiej poświęcić dziecku czas niż kupować drogie zabawki :) zawsze staram się wywoływać wszystkie zdjęcia z telefonu aby uwiecznić ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super, wspomnienia ważna rzecz. My ostatnio też trochę podróżujemy ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. takie wspomnienia, te piękne, na stare lata są czymś wspaniałym. Do dziś z uśmiechem na twrazy wspominam nie zabawki czy coś , co dostałam, ale piękne wspomnienia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystko ładne.

  OdpowiedzUsuń
 7. Widac ze ksiezniczka byla bardzo zadowolona :D wiem po sobie ze takie wspomnienia zostaja na zawsze <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo przyjemny i pozytywny wpis :)
  Ja też staram się poświęcać synkowi jak najwięcej uwagi, chociaż wiadomo, że czasami jest to niemożliwe.
  Dlatego też staram się, by wspólnie spędzone chwile zostały w naszych wspomnieniach jak najdłużej :)

  OdpowiedzUsuń
 9. U nas w tym roku budowanie wspomnień na maksa - im dziecko starsze, tym bardziej świadome przeżyć. Córki właśnie są nad morzem z dziadkami, młodsza pierwszy raz widziała wielkie statki i podobno nie wie co ma z oczami zrobić, bo tyle się dzieje :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka