„Jak sobie radzić z trudnymi ludźmi” Gill Hasson - nowość PWN

W dzisiejszym wpisie mam dla Was książkę, która pomoże Wam radzić sobie z toksycznymi osobami w Waszym otoczeniu. Mowa o książce „Jak sobie radzić z trudnymi ludźmi” Gill Hasson, którą ostatnio czytałam i chcę ją Wam przybliżyć w dzisiejszym wpisie.Jak sobie radzić z trudnymi ludźmi
 • - Autor: Gill Hasson
 • - Wydawnictwo Naukowe PWN
 • - data premiery: 05.02.2017
 • - książka ma format A5 i miękką oprawę
 • - ISBN: 978-83-01-1917840-0

 Książka napisana w bardzo prosty i przystępny sposób, dzięki temu jest „dla każdego”. Autorka pokazuje typy trudnych osób, ich cechy charakterystyczne, a także „sposoby na nie”, które ułatwią nam funkcjonowanie i życie z takimi osobami. Rady podane w książce sprawdzą się w kontaktach z przyjaciółką, która działa na nas negatywnie; podczas rozmów handlowych z trudnymi kontrahentami.


 Według mnie książka pozwala optymistycznie spojrzeć na relacje z innymi ludźmi, pokazuje, że można radzić sobie z negatywnym i agresywnym zachowaniem innych osób, mając odpowiednie podejście. Dużo jest tutaj wykorzystanych technik używanych w negocjacjach biznesowych, ale często relacje z takimi trudnymi osobami wymagają takiego podejścia. Sądzę, że warto przeczytać tą książkę i zapoznać się z radami autorki, ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy i w jakiej sytuacji mogą się przydać. Podoba mi się również to, że w książce znajdziemy bardzo dużo przykładów „z życia wziętych”, które są opatrzone komentarzem autorki i pozwalają lepiej zrozumieć istotę problemu.


Wybrane cytaty:
 • „Teoria wyuczonej bezradności głosi, że jeżeli twoje doświadczenia i interakcje z innymi ludźmi lub jedną konkretną osobą w przeszłości skończyły się źle, mogłeś nauczyć się reagować bezradnością w kontaktach z innymi ludźmi lub z tą konkretną osobą.” (str. 35)
 • „Przemiana w dobrego słuchacza wymaga czasu, cierpliwości i koncentracji. Oraz praktyki. Nie musisz czekać na trudną osobę lub sytuację, żeby poćwiczyć aktywne słuchanie. Możesz ćwiczyć z przyjacielem.” (str. 59)
 • „Umiejętność natychmiastowego rozpoznawania zachowań bierno- agresywnych może Cię ostrzec przed potencjalną walką o władzę, której nie da się wygrać.(…)” (str. 130)
 • „Mobberzy i okrutnicy nie interpretują bolesnych emocji innych, jako czegoś niepożądanego. Oni nie tylko nie dbają o nie, lecz wręcz się w nich lubują.” (str. 155)

 Moja kolekcja książek jest dość duża i wciąż się powiększa - nad czym wcale nie ubolewam. Lubię nowości wydawnicze, ale również dość często sięgam po jakieś klasyki. Wiele ciekawych książek - trudno dostępnych gdzie indziej można znaleźć w internetowym  antykwariacie http://tezeusz.pl/, który nie tylko sprzedaje książki, ale także je skupuję.

Komentarze

 1. Bardzo przydatna książka :) z chęcią bym przeczytała. Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka, która zdecydowanie powinna znaleźć sie na mojej czytelniczej liście :D Ja od takich ludzi poprostu odcinam sie życiu. Moze doczytam jeszcze pomocne rady :D

  Pozdrawiam :D
  Jagoda z mrsblueberry3.blogspot. com :D
  Jagoda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. gorzej, jeśli nie można się od nich tak po prostu odciąć...

   Usuń
 3. Z chęcią przeczytam :) szczególnie jak radzić sobie z osobą która ciągle krytykuje moje pomysły a boi się podać swoje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. w końcu ktoś napisał taką książke,chociaż myślę że niektórzy są po prostu niereformowalni hehe :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zainteresowałaś mnie tą książka :)

  Zapraszam na mojego bloga:
  http://purpurowyksiezyc.pl

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka