Blog Conference Paznań 2016 - o co tyle zamieszania

W pierwszy weekend czerwca w Starym Browarze w Poznaniu odbyła się impreza dla blogosfery pod nazwą Blog Conference Poznań. Zapisy odbywały się już dużo wcześniej i byłam bardzo szczęśliwa, że udało mi się dostać, bo bardzo ciekawiła mnie ta blogerska impreza. Koniec końców udało mi się być na konferencji tylko w sobotę.

Blog Conference Poznań
 • Data: 4-5 czerwa 2016
 • Miejsce: Poznań- Stary Browar
 • Dla kogo: dla wszystkich twórców internetowych niezależnie od profilu prowadzonego kanału

Program konferencji składał się z szeregu wykładów i paneli dyskusyjnych. Można również było próbować zapisać się na warsztaty, co niestety nie było takie łatwe. Sama początkowo dostałam się tylko na warsztaty Modowe z FACTORY. Zależało mi jeszcze bardzo na warsztatach z SEMILAC, tutaj nie miałam szczęścia jeśli chodzi o pierwszą listę, ale że bardzo mi zależało na tych warsztatach, to postanowiłam poczekać i sprawdzić, czy może jednak nie ma wolnych miejsc- okazało się, że kilka osób z listy nie dotarło i mogłam uczestniczyć w warsztatach


WYKŁAD- Jan Farre- czemu nie zarabiasz, mimo, że ludzie Cię czytają?
Był to dla mnie bardzo wartościowy wykład, z którego można było wiele wynieść. Przede wszystkim jeśli chodzi o drobne rzeczy, które ulepszą naszego bloga i pomogą lepiej nam się zaprezentować potencjalnym reklamodawcom. Jan powiedział też o jednej ważnej rzeczy, że do pierwszej dużej kampanii poleciła go inna blogerka i tak to się zaczęło, bo to przyniosło mu inne zlecenia. Okazuje się, że również w blogosferze bardzo ważne są znajomości i dlatego często u tej samej grupy blogerów widzimy te same kampanie reklamowe.


WYKŁAD- Cezary Lech- 10 narzędzi, które podniosą wartość Twojego bloga z punktu widzenia reklamodawców
Z tego wykładu wyniosłam sporo wiadomości czysto „technicznych”. Są to rzeczy, których najczęściej nie widać, ale przydają się one we współpracy z agencjami reklamowymi. Była też mowa o tym, jak można zwiększyć zasięg danej kampanii. Co możemy zaoferować reklamodawcy w pakiecie z postem sponsorowanym na blogu. Ważną rzeczą jest również budowanie listy mailingowej, o czym muszę w końcu pomyśleć.


 WARSZTATY MODOWE Z FACTORY- Katarzyna Kędzierska z bloga www.simplicite.pl
Bardzo się ucieszyłam, że udało mi się dostać na te warsztaty. Prowadziła je Katarzyna Kędzierska, którą znam z jej serii wpisów- Szafa Minimalistki. Na blogu można poczytać o jej szafie kapsułkowej i dążeniu do minimalizmu. Właśnie o tym były te warsztaty, Kasia przybliżyła nam kilka sztuczek psychologicznych, jakie stosują na nas sklepy i jak próbować się im nie dać, choć nie jest to łatwe. Podczas warsztatów odbył się również konkurs.
Polegał ona na tym, że z specjalnie przygotowanych ubrań i dodatków należało stworzyć jak najwięcej zestawów/ stylizacji- bardzo fajna i kreatywna zabawa. Udało mi się zdobyć wyróżnienie i właśnie czekam na moja nagrodę.


WARSZTATY Z SEMILAC
To te warsztaty, na których najbardziej mi zależało i jestem bardzo zadowolona, że ostatecznie udało mi się w nich uczestniczyć. Można było w nich wziąć udział na dwa sposoby - jako modelka, lub jako stylistka paznokci. Mnie najbardziej interesowała ta druga opcja, bo chciałam jak najwięcej się nauczyć, a uczestnictwo w akademii semilac marzyło mi się od dawna. Z warsztatów wyniosłam bardzo dużo wiedzy i ciekawostek jeśli chodzi o robienie paznokci hybrydowych. Postaram się Wam przygotować osobny wpis na ten temat.


Wszystkie wykłady i prelekcje można było obejrzeć on-line, dlatego w niedzielę śledziłam przebieg konferencji zdalnie- czyli z domu. Dzięki temu mogłam obejrzeć wykład Fashionelki,  na  którym bardzo chciałam być..

Wszystkie wykłady można obejrzeć tutaj:


Podsumowując:
Jestem bardzo zadowolona z udziału w tej konferencji i za rok pewnie też się zgłoszę.

Komentarze

 1. jeszcze nigdy nie byłam na takiej imprezie, ale jak widać warto:)

  OdpowiedzUsuń
 2. To wspaniale, że można obejrzeć wszystkie wykłady nie ruszając się z domu :-) Dziękuję za link, na pewno z niego skorzystam :-) zabawa z paznokciami bardzo wciąga :-) wiem coś na ten temat :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ślicznie wyglądałaś.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam nadzieję, że i mi kiedyś uda się być na takim spotkaniu :) Wiele ciekawych atrakcji :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. warto się orientować, bo jest kilka takich blogerskich imprez :)

   Usuń
 5. a mnie akurat nie było w Poznaniu:(

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapisywałam się w drugiej turze i niestety się nie dostałam. Mam nadzieję, że w przyszłym roku się uda :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie było mnie tam, ale też bardzo dużo się u mnie działo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja wyrwałam się tylko na jeden dzień, bo na dwa nie dałam rady...

   Usuń
 8. Bardzo ciekawa konferencja, szkoda, że o niej nie wiedziałyśmy ;P Aczkolwiek teraz już nam nie po drodze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja miałam bardzo dobre połączenie kolejowe, co było dla mnie dużym plusem :)

   Usuń
 9. świetny wpis! Bardzo mi się podoba!

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo żałuję, że mnie tam nie było.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja się nawet nie zgłaszałam na BCP, bo nie wiedziałam czy warto. Może za rok zaryzykuję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja po zeszłorocznych relacjach byłam bardzo ciekawa i w tym roku się zdecydowałam :)

   Usuń
 12. super event, też miałam kiedyś okazję być na takich warsztatach z Semilaca i bardzo dużo z nich wyniosłam więc nie dziwię się że tak bardzo Ci na nich zależało ;p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj bardzo zależało, tym bardziej, że dopiero zaczynam z hybrydami i zdobyłam cenną wiedzę :)

   Usuń
 13. Ciekawa impreza, bardzo lubię czytać bloga Kasi Kędzierskiej, często korzystam z jej porad :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka