Książki dla dzieci - ZĘBOSZCZOTKI - Pittau & Gervais oraz Gałgankowy skarb - Zbigniew Lengren

Dzisiaj będzie o książkach dla dzieci - wprawdzie moja Łucja jeszcze nie jest aktywnym czytelnikiem i książki co najwyżej zjada - to staram się jej czytać  i próbujemy razem oglądać obrazki, a co najważniejsze staram się powoli powiększać jej dziecięcy księgozbiór.


Na spotkaniu blogerek My blog My passion w moje ręce trafiły dwie książeczki dla dzieci: "ZĘBOSZCZOTKI - Pittau & Gervais" oraz "Gałgankowy skarb - Zbigniew Lengren" od Wydawnictwa Babaryba.


 "Gałgankowy skarb" - Zbigniew Lengren
 - do kupienia TUTAJ
- wszystkie strony z twardego kartonu
- wydanie książki zostało wznowione po 30 latach
- powiem tak - mam mieszane uczucia co do tej książeczki, jest trochę dziwna, fakt - zawiera fajne rymowanki, które łatwo wpadają w ucho, dobrze się je czyta, a dziecko słucha z uwagą, tylko dlaczego dziewczynka miała zabawkę "szmacianego Murzynka" ?


 "ZĘBOSZCZOTKI" - Pittau & Gervais
 - do kupienia TUTAJ
- ta książka to absolutny hit - polecam ją każdemu, sprawi, że polepszy nam się humor i będziemy śmiać
- wprawdzie tekstu tutaj bardzo mało, ale to właśnie rysunki robią swoje, bo ciekawi mnie czy wiecie - jak wygląda "zęboszczotka" dla rzeźnika, dla dentysty czy architekta albo krokodyla czy jeża
- to jest książka nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych - z zapartym tchem  oglądamy poszczególne "zęboszczotki" i wciąż wybuchamy ze śmiechu.


Znacie te książeczki? Jakie książeczki dla dzieci polecacie ?

Instagram
owa kluczowe:ZĘBOSZCZOTKI Pittau & Gervaisy, książka dla dziecka blog. Gałgankowy skarb Zbigniew Lengren opinia blog prezent dla dziecka w postaci książki do czytania,   książki dla dzieci blogprezenty inspiracje blog Marcelka Fashion and lifestyle blog parentingowy  ,  

Komentarze

 1. zęboszczotki - ciekawa książka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym tą Zęboszczotke dla Młodego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszam do mnie na powrotny post .

  http://angelikao-blog.blogspot.co.uk/2015/07/75-im-back-wrociam.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Typowo książki dla naszego Maciusia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie orientuję się w temacie, nie mam dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książeczki, które czegoś uczą są fajne ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Zęboszczotki" mnie rozbawiły. ;-) Kreatywna książeczka. :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Gałgankowy Skarb uwielbiamy :) A wyjaśnienie dlaczego to szmaciana lalka murzynek jest na stronie wydawnictwa ;) "(...) Lalka, ukochany „murzynek”, nie była wcale od początku czarna – stała się taka na skutek intensywnej miłości pięciorga dzieci. Najpierw starto jej nos, potem scałowano policzki, jaśniejsze miejsca pociemniały od kąpieli i mniej lub bardziej przypadkowych, jagodowych maseczek. Mimo braku urody „murzynek” był jednak serdecznie kochany, a jego strata była prawdziwą tragedią."

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawa wydaje się być ta Zęboszczotka. :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka