Poznajemy nowe słowa z grą MÓWIĘ POPRAWNIE od Alexander Gry

Układanki, puzzle i rożnego rodzaju gry to to, co małe dzieci bardzo lubią i do czego warto je zachęcać. Wiadomo, że w dzisiejszych czasach nie uniknie się tego, że dziecko prędzej czy później będzie grało w gry na komputerze, czy telefonie, ale warto od najmłodszych lat zachęcać je do gier planszowych i układanek. W dzisiejszym wpisie chcę Wam przybliżyć ciekawą grę planszową, która łączy naukę z zabawą - mowa o grze Mówię Poprawnie od Alexander GryGra MÓWIĘ POPRAWNIE
 • - przeznaczona jest dla 2-4 graczy
 • - polecana dla dzieci w wieku 5 lat
 • - celem tej gry jest rozwój mowy dziecka w wieku przedszkolnym
 • - gra polega na tym, iż gracze po odsłonięciu kartonika z obrazkiem muszą wymówić go poprawnie
 • - gra musi odbywać się pod nadzorem opiekuna, który ocenia czy uczestnik gry wypowiedział dane słowo poprawnie i czy w związku z tym może przesunąć się swoim pionkiem po planszy


Jak grać w grę Mówię Poprawnie z 3-latką?
Oczywiście grę testowałyśmy z Łucją, odpuściłyśmy sobie planszę i pionki, chociaż myślę, że jeszcze moment i będziemy mogły grać w pełną wersję. Dla nas najważniejsze były kartoniki z obrazkami, ponieważ dzięki nim Łucja poznaje nowe słowa. Gramy w ten sposób, że układamy kartoniki na stole i przykładowo pytam się Łucji: Gdzie jest parasol?, a ona pokazuje mi odpowiedni kartonik i powtarza słowo.


Muszę przyznać, że zainteresowały ją te obrazki i chętnie poznaje nowe słowa. Także stwierdzam, że jest to gra odpowiednia również dla młodszych dzieci, ale trzeba grać na innych zasadach. Dodatkowo jest to forma efektywnego spędzania czasu z dzieckiem- jednocześnie się z nim bawimy i uczymy się, poznając nowe słowa.

Google Plus

O Life by MARCELKA

Matka, żona, kobieta, która wciąż czegoś szuka i za czymś goni… Kocha wszystko co typowo kobiece – kosmetyki, ubrania, gadżety i inne bibeloty. Blog jest odzwierciedleniem tego co jej w duszy gra :) Zapraszam do obserwacji moich profili na Instagramie i Facebooku.

9 komentarze :

 1. Świetna propozycja! Ten etap już za nami,ale dla młodszych członków rodziny będzie idealna!

  OdpowiedzUsuń
 2. Mieliśmy ją kiedyś pożyczoną od naszej logopedy, świetna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takie gry dla dzieci :) Gra jest bardzo ładnie wydana :D

  OdpowiedzUsuń
 4. moi bracia mieli taką grę! :D swietna zabawa i nauka :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa gra dla dzieci :D
  Obserwuje <3
  Pozdrawiam cieplutko i życzę wspaniałego weekendu. ♥

  Zapraszam do siebie
  recenzjella.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. To jest fantastyczne. Jak nic mam prezent dla chrześniaka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny pomysł na zabawę i edukację :)

  OdpowiedzUsuń