Ocieplenie domu - nie za ciepło, nie za zimno

Rozpoczyna się sezon zimowy,  to właśnie o tej porze roku najbardziej odczuwa się wszelkiego rodzaju braki, jeśli chodzi o ciepło w domach. Często mówi się, że owe "ciepło" gdzieś ucieka, przez co nie możemy dogrzać domu. Problem ten zazwyczaj występuje w starym budownictwie, choć i nowo wybudowane domy mogą nie być odpowiednio ocieplone, a jest to bardzo ważna kwestia, o której warto pamiętać już na etapie planowania budowy domuDlaczego warto zadbać o odpowiednie ocieplenie domu ? 
 • dlatego, że chcemy aby w naszym domu było ciepło, nasz komfort termiczny jest niezwykle ważny
 • odpowiednie ocieplenie domu pozwoli nam również zaoszczędzić pieniądze, ponieważ wydamy mniej pieniędzy na jego ogrzewanie, dlatego jest to inwestycja, która się nam zwróci 


Jaki rodzaj ocieplenia wybrać ? 

Obecnie bardzo popularne jest ocieplenie domu poprzez natrysk pianką poliuretanową, tego typu usługi świadczy firma http://www.cels.pl/ocieplanie-piana/ mająca bardzo duże doświadczenie w tym temacie. Pianka PUR jest coraz .bardziej popularna - nie dziwi mnie to, ponieważ jest to bardzo dobry materiał, który można wykorzystać zarówno na zewnątrz domu, jak i do pomieszczeń wewnątrz.


Najważniejsze jest to, ze nigdy nie jest za późno - ocieplenia budynku przy pomocy pianki PUR można dokonać w każdym momencie, również w budynkach wybudowanych kilka lat temu.  Co ciekawe ocieplić możemy poddasze, elewacje, tarasy czy fundamenty. Niezależnie od tego kiedy zdecydujemy się na ocieplenie budynku - warto wziąć pod uwagę metodę natrysku pianką, ponieważ jest ona szybka i można jej użyć nawet w trudno dostępnych miejscach.
 

Komentarze

 1. Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie :/
   Ale jest to jeden z najważniejszych punktów na mojej liście rzeczy do zrobienia i mam nadzieję że już nie długo będę mogła odpowiedzieć na Twoje pytanie twierdząco ;)

   Usuń
 2. Mój blok na szczęście jest ocieplany. Domku chyba w tym życiu się nie dorobię ;)) Widzę, że mamy wspólne zainteresowania ;)))

  OdpowiedzUsuń
 3. dobrze o tym wiedzieć

  OdpowiedzUsuń
 4. my planujemy ocieplać nasz dom w przyszłym roku

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja całe życie mieszkałam w nieocieplanym domu, od kilku lat mieszkam w bloku który jest ocieplany. Różnica jest wyczuwalna od razu, więc zgadzam się z twierdzeniem, że jest nie za ciepło, nie za zimno. Po prostu idealnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. My mamy ocieplony dom i jest dużo cieplej niż wcześniej. Dobry wydatek, choć spory.

  OdpowiedzUsuń
 7. U mnie zawsze było ciepło w domu, ale pamiętam jak bylo u babci-bez grubego koca na kołdrze nie dało sie spać :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka