"Tak działa mózg. Jak mądrze dbać o jego funkcjonowanie" dr Asia Podgórska

* Współpraca barterowa z TaniaKsiazka.pl*

Lubię sięgać po książkowe nowości, takie jak te pokazane tutaj https://www.taniaksiazka.pl/nowosci, które dopiero co weszły na rynek wydawniczy, często można wśród nich znaleźć prawdziwe perełki - do takowych z pewnością należy książka, którą chcę Wam przybliżyć w dzisiejszym poście. 

"Tak działa mózg. Jak mądrze dbać o jego funkcjonowanie"  to książka, której autorką jest polska doktor nauk biologicznych - dr Asia Podgórska. Pokazuje ona jak ważny jest mózg i jak na jego funkcjonowanie wpływa sposób odżywiania, aktywność fizyczna, ilość snu, a także stres i używki. Trzeba pamiętać, że jest to bardzo ważny organ, który odpowiada za nasz nastrój, za nasze emocje, a także pragnienia i zdolności intelektualne.  


Nasz mózg kształtuje wszystko to, co nas otacza, to z czym się spotykamy, czego doświadczamy, jakim emocjom się poddajemy. Autorka w swojej książce przybliża nam zależność pomiędzy tym jaki styl życia prowadzimy, a tym jaka jest kondycja naszych komórek nerwowych. Używki, takie jak papierosy i alkohol mają destrukcyjny wpływ na nasz organizm, w tym również na nasz mózg - podobnie zresztą wpływa na niego wysokoprzetworzone jedzenie. 


Bardzo podoba mi się aspekt wizualny książki - jest pięknie wydana, opatrzona ciekawymi grafikami. Do tego przejrzysty podział na rozdziały i podrozdziały sprawia, że możemy przeskakiwać pomiędzy najbardziej istotnymi dla nas zagadnieniami. Poruszana w książce "Tak działa mózg. Jak mądrze dbać o jego funkcjonowanie"  tematyka  będzie w kręgu zainteresować wielu osób i idealnie sprawdzi się jako prezent


Książka "Tak działa mózg. Jak mądrze dbać o jego funkcjonowanie" w bardzo przystępny sposób przedstawia złożoność naszego mózgu mówiąc jednocześnie o wielu ciekawych zagadnieniach z dziedziny neurobiologii. Choć mogłoby się wydawać, że fachowe podejście i słownictwo może niektórych trochę zniechęcać do przeczytania całej książki, to zdecydowanie warto to zrobić i poszerzyć swoją wiedzę, a jednocześnie dowiedzieć się bardzo wielu ciekawostek na temat mózgu. W książce znajdziemy wiele informacji odnośnie tego bardzo ważnego organu, a jednocześnie dowiemy się jak dieta, sposób odżywiania czy też stan naszych jelit oddziałuje na funkcjonowanie naszego mózgu. Dla mnie najbardziej interesujące były rozdziały mówiące o tym, jaka zależność występuję pomiędzy snem, ruchem czy też używkami, a tym, jak "działa" nasz mózg. 

Podsumowując książka "Tak działa mózg. Jak mądrze dbać o jego funkcjonowanie" jest pozycją wartą uwagi i zdecydowanie polecam jej przeczytanie. 


Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka