Łóżko obrotowe rehabilitacyjne jako wsparcie w codziennej aktywności fizycznej chorych

*ARTYKUŁ PARTNERA - reklama prolifter.pl *


Osoby chore, które większość czasu spędzają w pozycji leżącej, potrzebują wyjątkowego wsparcia w codziennej aktywności fizycznej. Bez wątpienia stanowi to spore wyzwanie dla opiekuna, a nieocenioną pomocą jest obrotowe łóżko rehabilitacyjne. Jak funkcje łóżka Twist poprawiają komfort życia chorego? Czy można uniknąć problemu podkładania poduszek, umożliwiając choremu samodzielne podciąganie się do pozycji siedzącej czy samodzielne wstawanie?

 

Łóżko obrotowe rehabilitacyjne - czym różni się od zwykłego łóżka rehabilitacyjnego?

Łóżko obrotowe rehabilitacyjne z funkcją fotela to rozwiązanie idealne dla osób chorych, które większość czasu spędzają w pozycji leżącej. Łóżko rehabilitacyjne z funkcją pionizacji pozwala na łatwą zmianę pozycji, co niweluje ryzyko powstawania odleżyn. Łóżko posiada napęd elektryczny, a sterowanie odbywa się przy użyciu pilota. Napęd łóżka znacząco odciąża opiekuna, który nie musi używać siły swoich mięśni, by umożliwić choremu zmianę pozycji np. w trakcie czytania czy oglądania telewizji. Dodatkową funkcją jest opcja uniesienia nóg, co korzystnie wpływa na krążenie krwi, a do tego doskonale relaksuje. Łóżko rehabilitacyjne z pionizacją pozwala także na ustawienie w pozycji drenażowej, która jest konieczna dla osób z problemami z układem oddechowym i płucami. Każde łóżko posiada wbudowaną lampkę LED, co dodatkowo poprawia komfort jego użytkowania.

Łóżko dla chorego Twist jako wsparcie codziennej aktywności ruchowej

W przypadku osób, które większość czasu spędzają w pozycji leżącej, wsparcie codziennej aktywności ruchowej jest bardzo ważne dla zachowania prawidłowego krążenia krwi i dobrego samopoczucia. Ustawienie łóżka w pozycji siedzącej pozwala na wygodne spożywanie posiłku, czytanie czy oglądanie telewizji. Możliwość pionizacji ułatwia częstszą zmianę pozycji bez wysiłku dla opiekuna, co zapewni choremu maksymalny komfort. Obrotowe łóżko rehabilitacyjne Twist sprawdzi się także w przypadku osób bardziej mobilnych, umożliwiając samodzielne wstawanie czy podnoszenie się. Funkcja unoszenia nóg przyda się jako wsparcie dla układu krążenia.

 

Łóżko obrotowe- szansa na wyeliminowanie niewygodnego podkładania poduszek

Łóżko obrotowe Twist będzie idealnym wyborem dla wymagających pacjentów. Funkcje pionizacji i podnoszenia nóg ułatwiają układanie chorego bez konieczności podkładania poduszek. To o wiele wygodniejsze rozwiązanie zarówno dla chorego, jak i dla jego opiekuna. Co więcej, jest to o wiele bezpieczniejszy sposób na przyjęcie pozycji pionowej, gdyż środek ciężkości ciała pozostaje w odpowiednim punkcie.

Komentarze

instagram @lifebymarcelka