Czy podróżowanie w pandemii jest bezpieczne?

 Pomimo tego, że o COVIDZIE-19 mówi się już coraz mniej, to zakażenia wciąż mają miejsce. Mamy wątpliwości, czy można już teraz pozwolić sobie na wakacyjny wypoczynek, które nam tak bardzo brakuje. Jak jest w rzeczywistości? Można śmiało ruszyć w podróż, ale należy odpowiednio się zabezpieczyć. W jaki sposób? Sprawdźmy to.

ubezpieczenie-turystyczne-covid

Nie zapomnij o ubezpieczeniu

Gdy planujemy wakacje na terenie naszego kraju, to nie musimy się martwić o zakup dodatkowego ubezpieczenia. Skoro mamy ubezpieczenie zdrowotne, to mamy prawo do opieki medycznej, gdy na przykład przebywamy na drugim końcu Polski. Nie będziemy musieli zapłacić za pomoc medyczną. Wszystko będzie obowiązywało tak, jak w naszym miejscu zamieszkania.

Problemy mogą się pojawić gdy wyjeżdżamy poza granice naszego kraju. Wówczas nasze ubezpieczenie krajowe jest niewystarczające. Gdy urlop spędzamy w kraju należącym do Unii Europejskiej, to koniecznie musimy wyrobić sobie EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Taką kartę można wyrobić w kraju składając wniosek online, czy też osobiście w dowolnym oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia. Karta jest darmowa i wydawana na miejscu.

Jednak to ubezpieczenie nie jest ubezpieczeniem, które zabezpiecza nas przed wszystkimi sytuacjami. Raczej w ramach tego ubezpieczenia możemy liczyć na podstawową opiekę zdrowotną. Gdy chcemy czegoś więcej, to powinniśmy się zdecydować na dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. Powinniśmy także wykupić ubezpieczenie turystyczne COVID. To ubezpieczenie uchroni nas w przypadku zachorowania, czy też w momencie, w którym trafiamy na kwarantannę.

Każdy agent ubezpieczeniowy poleci nam w tych trudnych czasach, wykupienie takowego ubezpieczenia. Na co należy zwrócić uwagę?

·         Na okres ubezpieczenia,

·         Konkretny zakres,

·         Składkę ubezpieczeniową.

Czasami nieświadomi wykupujemy taką polisę na cały rok, a tak naprawdę ochrony ubezpieczeniowej potrzebujemy na tydzień, czy też na dwa tygodnie.

Bądź na bieżąco z wymaganiami oraz obostrzeniami poszczególnych krajów

Na pewno teraz trudniej się podróżuje. Gdy chcemy wykupić wczasy, to nie tylko zapoznajemy się z konkretną ofertą, ale także musimy sprawdzić, jakie obostrzenia obowiązują na terenie danego kraju. Warto wejść na stronę https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/gdzie-jechac-na-wakacjei poczytać nieco więcej na ten temat. Które kierunki obecnie są najbardziej popularne? Na pewno w tych czasach poleca się raczej podróżowanie po Europie. Wciąż odradza się dalszych kierunków podróży nieco dalszych. Sytuacja jest bardzo dynamiczna.

Obostrzenia mogą być wprowadzone z dnia na dzień. W ekstremalnej sytuacji możemy nie mieć jak wrócić do domu. Nie są to już żarty. Nasz wymarzony urlop może się zmienić w istny koszmar. Nie doprowadzajmy do tego. Niestety moglibyśmy ten urlop na długo zapamiętać i nie byłyby to pozytywne wspomnienia. Musimy mieć to na względzie.

Zatem podróżujmy, ale z głową. Nie zapomnijmy także o ubezpieczeniu zdrowotnym i podróżnym, które będzie zawierało także ubezpieczenie od COVID-19.

 *Wpis w ramach współpracy

Komentarze

 1. Ja zawsze mam wykupione podstawowe ubezpieczenie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Choroby były, są i będą. Czy będzie to Covid, grypa, czy inne dziadostwo. I zawsze wybierając się w podróż, a zwłaszcza zagraniczną, należy starać się myśleć przewidująco i perspektywicznie. Tak myślę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla planujących podróże na pewno przydatny wpis. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo przydatne porady dla podróżujących :) W tym roku chyba nie zanosi się nic dla mnie, ale kto wie ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka